Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › BEST-BATTERY SRL

BEST-BATTERY SRL

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Sector 3 Mun. Bucureşti
CUI 33090379 · J40/4967/2014
Fără probleme găsite Re-verificat · 2 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BEST-BATTERY SRL
CUI 33090379
Nr. Reg. Comerțului J40/4967/2014
Sediu social Str. Lotrioara nr. 15, bl. V37, sc. 2, et. 5, ap. 67, CAMERA 1, Sector 3 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 32166

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 2 septembrie 2026.

Reprezentanți

BERBEC BOGDAN DANIEL · administrator

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 07.10.2019
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 2 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 2 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 2 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 2 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 2 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BEST-BATTERY SRL după CUI 33090379 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
300.976 lei
+39.0% vs 2024
Profit net 2025
45.029 lei
+388.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă15.0%
Față de sectorpeste 85% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 5.055 de firme din Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,1%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 31% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.553 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 177.073 lei20142015: 207.773 lei20152016: 177.060 lei20162017: 206.697 lei20172018: 142.003 lei20182019: 140.148 lei20192020: 76.263 lei20202021: 115.518 lei20212022: 160.315 lei20222023: 137.756 lei20232024: 216.608 lei20242025: 300.976 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 300.976 lei 45.029 lei 1
2024 216.608 lei -15.604 lei 1
2023 137.756 lei 26.515 lei 1
2022 160.315 lei 52.064 lei 1
2021 115.518 lei 23.613 lei 1
2020 76.263 lei 6.270 lei 1
2019 140.148 lei 26.645 lei 1
2018 142.003 lei 24.182 lei 1
2017 206.697 lei -5.266 lei 1
2016 177.060 lei -17.430 lei 1
2015 207.773 lei -21.383 lei 1
2014 177.073 lei -11.572 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2014–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 75 zile−17 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 45 zile+5 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 14,96%+22,16 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 40,75%−3,48 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,45×+0,19 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,69×−0,1 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 50,18%+72,95 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 29,73%+42,43 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 59,25%+3,48 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 300.976 lei+84.368 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,99×+0,23 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,48×−1,38 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 105 zile+30 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 19,54%+25,51 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 22.448 din 45.273 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 67% dintre cele 74.226 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 07.10.2019

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BEST-BATTERY SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BEST-BATTERY SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru BEST-BATTERY SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BEST-BATTERY SRL, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 33090379, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/4967/2014. Firma a fost înființată la data de 23 aprilie 2014 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, BEST-BATTERY SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 300.976 lei și un rezultat net de 45.029 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 2 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BEST-BATTERY SRL?

BEST-BATTERY SRL (CUI 33090379) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 2 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă BEST-BATTERY SRL în sectorul său?

BEST-BATTERY SRL ocupă locul 22.448 din 45.273 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BEST-BATTERY SRL față de firmele din același domeniu?

BEST-BATTERY SRL este mai veche decât 67% dintre cele 74.226 firme active cu CAEN 4941.

Este BEST-BATTERY SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare BEST-BATTERY SRL (CUI 33090379) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BEST-BATTERY SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BEST-BATTERY SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BEST-BATTERY SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BEST-BATTERY SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BEST-BATTERY SRL plătitoare de TVA?

Nu, BEST-BATTERY SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BEST-BATTERY SRL?

În anul 2025, BEST-BATTERY SRL a raportat o cifră de afaceri de 300.976 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BEST-BATTERY SRL?

Firmoscop analizează BEST-BATTERY SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 2 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.