Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › PRISECEANU SPEDITION SRL

PRISECEANU SPEDITION SRL

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Sat Priseaca Com. Coşeşti
CUI 33119866 · J2014000600030
Fără probleme găsite Re-verificat · 24 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PRISECEANU SPEDITION SRL
Cod fiscal (CIF) RO33119866
Nr. Reg. Comerțului J2014000600030
Sediu social Str. PRINCIPALĂ nr. 16, cam.1, Sat Priseaca Com. Coşeşti, jud. ARGEŞ, 117302
Telefon 0348730793

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 05.05.2014
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PRISECEANU SPEDITION SRL după CUI 33119866 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.238.791 lei
+70.0% vs 2024
Profit net 2025
153.774 lei
+133.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă12.4%
Față de sectorpeste 72% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 29.905 de firme din Transporturi rutiere de mărfuri care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,2%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 78% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 31.583 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 20.931 lei20142015: 61.519 lei20152016: 68.459 lei20162017: 120.039 lei20172018: 183.179 lei20182019: 316.672 lei20192020: 220.342 lei20202021: 335.152 lei20212022: 493.261 lei20222023: 728.148 lei20232024: 727.623 lei20242025: 1.238.791 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.238.791 lei 153.774 lei 4
2024 727.623 lei 65.816 lei 3
2023 728.148 lei 117.234 lei 2
2022 493.261 lei 142.621 lei 1
2021 335.152 lei -20.200 lei 1
2020 220.342 lei 66.139 lei 1
2019 316.672 lei 111.028 lei 1
2018 183.179 lei 47.432 lei 1
2017 120.039 lei 27.215 lei 1
2016 68.459 lei -33.664 lei 1
2015 61.519 lei -16.028 lei 1
2014 20.931 lei 1.316 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2014–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 29 zile−4 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 75 zile−12 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 12,41%+3,36 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 21,16%−0,19 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,73×+0,05 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,27× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 41,86%+14,45 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 33%+11,45 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 78,84%+0,19 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 309.698 lei+67.157 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,66×+0,28 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 15,97%+3,69 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 9.110 din 45.286 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 67% dintre cele 74.225 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 24 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J03/600/2014 → J2014000600030
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J3/600/2014 → J03/600/2014
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J03/600/2014 → J3/600/2014
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J3/600/2014 → J03/600/2014

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PRISECEANU SPEDITION SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PRISECEANU SPEDITION SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PRISECEANU SPEDITION SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PRISECEANU SPEDITION SRL, cu sediul în Sat Priseaca Com. Coşeşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 33119866, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2014000600030. Firma a fost înființată la data de 5 mai 2014 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, PRISECEANU SPEDITION SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.238.791 lei și un rezultat net de 153.774 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PRISECEANU SPEDITION SRL?

PRISECEANU SPEDITION SRL (CUI 33119866) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 24 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PRISECEANU SPEDITION SRL în sectorul său?

PRISECEANU SPEDITION SRL ocupă locul 9.110 din 45.286 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PRISECEANU SPEDITION SRL față de firmele din același domeniu?

PRISECEANU SPEDITION SRL este mai veche decât 67% dintre cele 74.225 firme active cu CAEN 4941.

Este PRISECEANU SPEDITION SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PRISECEANU SPEDITION SRL (CUI 33119866) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PRISECEANU SPEDITION SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PRISECEANU SPEDITION SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PRISECEANU SPEDITION SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PRISECEANU SPEDITION SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PRISECEANU SPEDITION SRL plătitoare de TVA?

Da, PRISECEANU SPEDITION SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PRISECEANU SPEDITION SRL?

În anul 2025, PRISECEANU SPEDITION SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.238.791 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PRISECEANU SPEDITION SRL?

Firmoscop analizează PRISECEANU SPEDITION SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Argeș →

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.