Sari la conținut
FirmoscopFirmeHarghita › SUNLINK SOLUTIONS S.R.L.

SUNLINK SOLUTIONS S.R.L.

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Mun. Miercurea Ciuc
CUI 33138051 · J2023000342190
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SUNLINK SOLUTIONS S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO33138051
Nr. Reg. Comerțului J2023000342190
Sediu social Bld. Frăţiei nr. 8, ap. 15, Mun. Miercurea Ciuc, jud. HARGHITA, 530172
Telefon 0364405448

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

KURKÓ DÉNES · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 10.07.2023
CAEN7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SUNLINK SOLUTIONS S.R.L. după CUI 33138051 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
972.643 lei
+63.0% vs 2024
Profit net 2025
362.156 lei
+12.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă37.2%
Față de sectorpeste 77% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 1.174 de firme din Repararea și întreținerea mașinilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 16,9%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 75% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.152 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 88.226 lei88K lei20162017: 76.933 lei77K lei20172018: 121.213 lei121K lei20182019: 96.045 lei96K lei20192020: 89.647 lei90K lei20202021: 63.403 lei63K lei20212022: 142.507 lei143K lei20222023: 380.092 lei380K lei20232024: 598.543 lei599K lei20242025: 972.643 lei973K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 972.643 lei 362.156 lei 3
2024 598.543 lei 321.465 lei 2
2023 380.092 lei 278.726 lei 1
2022 142.507 lei 59.837 lei 2
2021 63.403 lei 19.163 lei 1
2020 89.647 lei 56.159 lei 1
2019 96.045 lei 58.756 lei 1
2018 121.213 lei 95.226 lei 1
2017 76.933 lei 52.055 lei
2016 88.226 lei 68.496 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 55 zile−133 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 86 zile−133 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 37,23%−16,48 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 28,72%−20,28 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,48×+1,44 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,4×−0,56 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,93% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 71,24%+20,27 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 71,28%+20,28 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 324.214 lei+24.942 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,91×+0,96 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 65,5×+33,86 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 6 zile−6 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 66,59%−60,12 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.869 din 18.421 firme active cu bilanț depus (CAEN 7112)
Vechime relativămai veche decât 61% dintre cele 32.770 firme active din sector
SectorCAEN 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2025)238.160 lei

Cumpărători: JUDETUL BIHOR

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 10.07.2023
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 10.07.2023 → funcțiune
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Cluj → Harghita
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Cluj-Napoca → Municipiul Miercurea Ciuc
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J12/1554/2014 → J2023000342190
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Harghita → Cluj
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Miercurea Ciuc → Municipiul Cluj-Napoca
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2023000342190 → J12/1554/2014

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SUNLINK SOLUTIONS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SUNLINK SOLUTIONS S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SUNLINK SOLUTIONS S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SUNLINK SOLUTIONS S.R.L., cu sediul în Mun. Miercurea Ciuc, are codul unic de înregistrare (CUI) 33138051, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2023000342190. Firma a fost înființată la data de 8 mai 2014 și are ca obiect principal de activitate Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).

La ultima verificare, SUNLINK SOLUTIONS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 972.643 lei și un rezultat net de 362.156 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SUNLINK SOLUTIONS S.R.L.?

SUNLINK SOLUTIONS S.R.L. (CUI 33138051) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SUNLINK SOLUTIONS S.R.L. în sectorul său?

SUNLINK SOLUTIONS S.R.L. ocupă locul 2.869 din 18.421 firme active cu bilanț depus în CAEN 7112 (Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SUNLINK SOLUTIONS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

SUNLINK SOLUTIONS S.R.L. este mai veche decât 61% dintre cele 32.770 firme active cu CAEN 7112.

Este SUNLINK SOLUTIONS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare SUNLINK SOLUTIONS S.R.L. (CUI 33138051) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SUNLINK SOLUTIONS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SUNLINK SOLUTIONS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SUNLINK SOLUTIONS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SUNLINK SOLUTIONS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SUNLINK SOLUTIONS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, SUNLINK SOLUTIONS S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SUNLINK SOLUTIONS S.R.L.?

În anul 2025, SUNLINK SOLUTIONS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 972.643 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SUNLINK SOLUTIONS S.R.L.?

Firmoscop analizează SUNLINK SOLUTIONS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Harghita

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Harghita

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.