Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Galați › INSTALSHIP STEELWORK SRL

INSTALSHIP STEELWORK SRL

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Sat Vânători Com. Vânători
CUI 33179450 · J2014000568178
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 3 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire INSTALSHIP STEELWORK SRL
Cod fiscal (CIF) RO33179450
Nr. Reg. Comerțului J2014000568178
Sediu social ŞOIMULUI nr. 5, Sat Vânători, Comuna Vânători, jud. Galaţi, 807325
Telefon 0741244157

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Reprezentanți

POPA NELU · administratorMUNTEANU VIOREL-DUMITRU · administratorCARAIMAN BOGDAN-NICOLAE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN3011 · Construcția de nave civile și structuri plutitoare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 3 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 3 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută INSTALSHIP STEELWORK SRL după CUI 33179450 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
22.414.623 lei
+20,0% vs 2024
Profit net 2025
7.202.084 lei
+3,4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă32.1%
Față de sectorpeste 64% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 243 de firme din Construcția de nave civile și structuri plutitoare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 21,0%.

Mărime față de sector136 de angajați · peste 96% din sector

Mediana sectorului: 5 angajați, din 265 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.823.537 lei20142015: 6.738.527 lei20152016: 3.554.408 lei20162017: 1.776.800 lei20172018: 4.348.213 lei20182019: 7.311.792 lei20192020: 12.733.059 lei20202021: 7.817.110 lei20212022: 8.080.198 lei20222023: 11.295.594 lei20232024: 18.740.229 lei20242025: 22.414.623 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 22.414.623 lei 7.202.084 lei 136
2024 18.740.229 lei 6.963.771 lei 92
2023 11.295.594 lei 4.262.746 lei 56
2022 8.080.198 lei 2.225.286 lei 41
2021 7.817.110 lei 1.644.400 lei 46
2020 12.733.059 lei 3.764.460 lei 57
2019 7.311.792 lei 3.363.043 lei 42
2018 4.348.213 lei 1.752.071 lei 37
2017 1.776.800 lei 281.521 lei 29
2016 3.554.408 lei 900.852 lei 34
2015 6.738.527 lei 1.357.704 lei 65
2014 2.823.537 lei 813.003 lei 46

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2014–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 83 de zile+42 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 160 de zile+51 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 32,13%−5,03 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 38,95%+17,59 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,57×−2,11 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,68×+0,39 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 96,45%−0,29 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 55,15%−15,26 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 57,18%−15,61 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 164.813 lei−38.885 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,72×−0,17 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 121,12×−5.796,22 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 3 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 58,34%−19,85 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 22 din 384 de firme active cu bilanț depus (CAEN 3011)
Vechime relativămai veche decât 61% dintre cele 670 de firme active din sector
SectorCAEN 3011 · Construcția de nave civile și structuri plutitoare →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume18
Dintre care radiate (închise)6

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru INSTALSHIP STEELWORK SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți INSTALSHIP STEELWORK SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

INSTALSHIP STEELWORK SRL, cu sediul în Sat Vânători Com. Vânători, are codul unic de înregistrare (CUI) 33179450, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2014000568178. Firma a fost înființată la data de 19 mai 2014 și are ca obiect principal de activitate Construcția de nave civile și structuri plutitoare (CAEN 3011).

La ultima verificare, INSTALSHIP STEELWORK SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 22.414.623 lei și un rezultat net de 7.202.084 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are INSTALSHIP STEELWORK SRL?

INSTALSHIP STEELWORK SRL (CUI 33179450) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 3 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă INSTALSHIP STEELWORK SRL în sectorul său?

INSTALSHIP STEELWORK SRL ocupă locul 22 din 384 de firme active cu bilanț depus în CAEN 3011 (Construcția de nave civile și structuri plutitoare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este INSTALSHIP STEELWORK SRL față de firmele din același domeniu?

INSTALSHIP STEELWORK SRL este mai veche decât 61% dintre cele 670 de firme active cu CAEN 3011.

Este INSTALSHIP STEELWORK SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare INSTALSHIP STEELWORK SRL (CUI 33179450) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este INSTALSHIP STEELWORK SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, INSTALSHIP STEELWORK SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în INSTALSHIP STEELWORK SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru INSTALSHIP STEELWORK SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este INSTALSHIP STEELWORK SRL plătitoare de TVA?

Da, INSTALSHIP STEELWORK SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a INSTALSHIP STEELWORK SRL?

În anul 2025, INSTALSHIP STEELWORK SRL a raportat o cifră de afaceri de 22.414.623 lei și un număr mediu de 136 de angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu INSTALSHIP STEELWORK SRL?

Firmoscop analizează INSTALSHIP STEELWORK SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Galaţi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 3011 din Galați, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Galați

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.