Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Dolj › SUGARAI ROMANIA S.R.L.

SUGARAI ROMANIA S.R.L.

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Mun. Craiova
CUI 33238093 · J2014000943164
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 3 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SUGARAI ROMANIA S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO33238093
Nr. Reg. Comerțului J2014000943164
Sediu social București nr. 78D, et. 1, Biroul C2-E1c, Municipiul Craiova, jud. Dolj
Telefon 0770531994

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Reprezentanți

ALKHAS AVNER WILLIAM · administratorSWEENEY SHANA BURKE · administrator

Identitate

Starefuncțiune
CAEN6210 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 3 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 3 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SUGARAI ROMANIA S.R.L. după CUI 33238093 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
15.911.548 lei
+21,0% vs 2024
Profit net 2025
754.900 lei
-24,9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă4.7%
Față de sectorpeste 10% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 20.475 de firme din Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 62,4%.

Mărime față de sector52 de angajați · peste 98% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 20.914 firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 212.326 lei20142015: 1.184.552 lei20152016: 2.921.919 lei20162017: 4.064.656 lei20172018: 4.918.296 lei20182019: 5.974.746 lei20192020: 6.629.559 lei20202021: 7.659.018 lei20212022: 8.507.958 lei20222023: 11.825.016 lei20232024: 13.126.224 lei20242025: 15.911.548 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 15.911.548 lei 754.900 lei 52
2024 13.126.224 lei 1.005.511 lei 52
2023 11.825.016 lei 864.978 lei 57
2022 8.507.958 lei 570.274 lei 42
2021 7.659.018 lei 1.011.144 lei 45
2020 6.629.559 lei 487.792 lei 44
2019 5.974.746 lei 670.016 lei 40
2018 4.918.296 lei 657.840 lei 35
2017 4.064.656 lei 473.004 lei 34
2016 2.921.919 lei 352.281 lei 23
2015 1.184.552 lei 88.186 lei 11
2014 212.326 lei 32.700 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2014–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 40 de zile−4 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 19 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,74%−2,92 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 29,42%−1,97 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,4×+0,21 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,42× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 17,93%−11,17 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 12,7%−7,37 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 70,82%+1,83 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 305.991 lei+53.564 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,68×+0,06 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 5,49%−3,9 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 393 din 16.644 de firme active cu bilanț depus (CAEN 6210)
Vechime relativămai veche decât 91% dintre cele 29.513 firme active din sector
SectorCAEN 6210 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SUGARAI ROMANIA S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SUGARAI ROMANIA S.R.L.? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

SUGARAI ROMANIA S.R.L., cu sediul în Mun. Craiova, are codul unic de înregistrare (CUI) 33238093, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2014000943164. Firma a fost înființată la data de 3 iunie 2014 și are ca obiect principal de activitate Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210).

La ultima verificare, SUGARAI ROMANIA S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 15.911.548 lei și un rezultat net de 754.900 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SUGARAI ROMANIA S.R.L.?

SUGARAI ROMANIA S.R.L. (CUI 33238093) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 3 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SUGARAI ROMANIA S.R.L. în sectorul său?

SUGARAI ROMANIA S.R.L. ocupă locul 393 din 16.644 de firme active cu bilanț depus în CAEN 6210 (Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SUGARAI ROMANIA S.R.L. față de firmele din același domeniu?

SUGARAI ROMANIA S.R.L. este mai veche decât 91% dintre cele 29.513 firme active cu CAEN 6210.

Este SUGARAI ROMANIA S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare SUGARAI ROMANIA S.R.L. (CUI 33238093) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SUGARAI ROMANIA S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SUGARAI ROMANIA S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SUGARAI ROMANIA S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SUGARAI ROMANIA S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SUGARAI ROMANIA S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, SUGARAI ROMANIA S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SUGARAI ROMANIA S.R.L.?

În anul 2025, SUGARAI ROMANIA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 15.911.548 lei și un număr mediu de 52 de angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SUGARAI ROMANIA S.R.L.?

Firmoscop analizează SUGARAI ROMANIA S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dolj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în Dolj →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 6210 din Dolj, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Dolj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.