Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › TAMARIND SRL

TAMARIND SRL

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Mun. Codlea
CUI 3331157 · J08/3274/1992
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TAMARIND SRL
Cod fiscal (CIF) RO3331157
Nr. Reg. Comerțului J08/3274/1992
Sediu social Str. Măgurii nr. 32, Mun. Codlea, jud. BRAŞOV, 505100
Telefon 0268253120

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

GHIŢĂ AURELIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 19.02.1993
CAEN2599 · Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TAMARIND SRL după CUI 3331157 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
4.900.499 lei
-3.0% vs 2023
Profit net 2024
548.765 lei
-51.5% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă11.2%
Față de sectorpeste 64% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 383 de firme din Fabricarea altor produse din material plastic care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 6,6%.

Mărime față de sector13 angajați · peste 68% din sector

Mediana sectorului: 4 angajați, din 421 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 1.037.783 lei20122013: 1.892.415 lei20132014: 1.334.996 lei20142015: 2.269.019 lei20152016: 1.893.983 lei20162017: 2.958.048 lei20172018: 2.098.263 lei20182019: 1.695.364 lei20192020: 2.615.168 lei20202021: 3.476.677 lei20212023: 5.059.960 lei20232024: 4.900.499 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 4.900.499 lei 548.765 lei 13
2023 5.059.960 lei 1.130.319 lei 12
2021 3.476.677 lei 631.661 lei 9
2020 2.615.168 lei 514.925 lei 11
2019 1.695.364 lei 166.613 lei 8
2018 2.098.263 lei 690.825 lei 9
2017 2.958.048 lei 1.324.997 lei 11
2016 1.893.983 lei 139.001 lei 11
2015 2.269.019 lei 732.245 lei 10
2014 1.334.996 lei 27.975 lei 9
2013 1.892.415 lei 765.584 lei 7
2012 1.037.783 lei 200.319 lei 6
2011 933.168 lei 245.690 lei 6
2010 642.306 lei 59.673 lei 6
2009 435.386 lei 3.403 lei 6
2008 640.459 lei 36.977 lei 7

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 319 zile+52 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 78 zile+12 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 11,2%−11,14 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 43,3%+2,36 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,31×−0,13 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,76×+0,07 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 9,77%−11,39 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 5,54%−6,96 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 56,71%−2,35 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 376.961 lei−44.702 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,49×−0,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 96,18×−2,94 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 4 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 16,02%−19,74 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 57 din 587 firme active cu bilanț depus (CAEN 2599)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 1.396 firme active din sector
SectorCAEN 2599 · Fabricarea altor articole din metal n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume5
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TAMARIND SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TAMARIND SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru TAMARIND SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TAMARIND SRL, cu sediul în Mun. Codlea, are codul unic de înregistrare (CUI) 3331157, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J08/3274/1992. Firma a fost înființată la data de 19 februarie 1993 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor articole din metal n.c.a. (CAEN 2599).

La ultima verificare, TAMARIND SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 4.900.499 lei și un rezultat net de 548.765 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TAMARIND SRL?

TAMARIND SRL (CUI 3331157) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TAMARIND SRL în sectorul său?

TAMARIND SRL ocupă locul 57 din 587 firme active cu bilanț depus în CAEN 2599 (Fabricarea altor articole din metal n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TAMARIND SRL față de firmele din același domeniu?

TAMARIND SRL este mai veche decât 96% dintre cele 1.396 firme active cu CAEN 2599.

Este TAMARIND SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TAMARIND SRL (CUI 3331157) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TAMARIND SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TAMARIND SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TAMARIND SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TAMARIND SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TAMARIND SRL plătitoare de TVA?

Da, TAMARIND SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TAMARIND SRL?

În anul 2024, TAMARIND SRL a raportat o cifră de afaceri de 4.900.499 lei și un număr mediu de 13 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TAMARIND SRL?

Firmoscop analizează TAMARIND SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.