Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › FINE CUT PRODUCTION SRL

FINE CUT PRODUCTION SRL

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Sector 6 Mun. Bucureşti
CUI 33338769 · J40/7827/2014
Atenție sporită Re-verificat · 27 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FINE CUT PRODUCTION SRL
CUI 33338769
Nr. Reg. Comerțului J40/7827/2014
Sediu social Str. Valea Ialomiţei nr. 3, bl. D22, sc. C, ap. 25, Sector 6 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 61962

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 27 august 2026.

Reprezentanți

MATEESCU DAN - ALEXANDRU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 31.10.2017
CAEN5912 · Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 27 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 27 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 27 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 27 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 27 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 27 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FINE CUT PRODUCTION SRL după CUI 33338769 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2016
139.901 lei
-32.0% vs 2015
Profit net 2016
93.336 lei
-35.8% vs 2015

Bonitate financiară

Marjă netă66.7%
Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-32%). · Profitabilă 3 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2016 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 215.129 lei215K lei20142015: 205.480 lei205K lei20152016: 139.901 lei140K lei2016
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2016 139.901 lei 93.336 lei 1
2015 205.480 lei 145.444 lei
2014 215.129 lei 177.403 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2014–2016). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2016, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 5 zile+4 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 413 zile+274 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 66,72%−4,06 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 0,73%+0,31 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 136,64×−103,31 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,01× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 38,27%−58,35 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 37,99%−58,22 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 99,27%−0,31 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 139.901 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,57×−0,79 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 514,34× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 110,93%−170,5 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2016 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2016. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 185 din 437 firme active cu bilanț depus (CAEN 5912)
Vechime relativămai veche decât 84% dintre cele 852 firme active din sector
SectorCAEN 5912 · Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FINE CUT PRODUCTION SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FINE CUT PRODUCTION SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FINE CUT PRODUCTION SRL, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 33338769, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/7827/2014. Firma a fost înființată la data de 1 iulie 2014 și are ca obiect principal de activitate Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune (CAEN 5912).

La ultima verificare, FINE CUT PRODUCTION SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2016 a raportat o cifră de afaceri de 139.901 lei și un rezultat net de 93.336 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 27 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FINE CUT PRODUCTION SRL?

FINE CUT PRODUCTION SRL (CUI 33338769) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 27 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă FINE CUT PRODUCTION SRL în sectorul său?

FINE CUT PRODUCTION SRL ocupă locul 185 din 437 firme active cu bilanț depus în CAEN 5912 (Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FINE CUT PRODUCTION SRL față de firmele din același domeniu?

FINE CUT PRODUCTION SRL este mai veche decât 84% dintre cele 852 firme active cu CAEN 5912.

Este FINE CUT PRODUCTION SRL o firmă activă?

Nu — FINE CUT PRODUCTION SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este FINE CUT PRODUCTION SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare FINE CUT PRODUCTION SRL (CUI 33338769) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în FINE CUT PRODUCTION SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FINE CUT PRODUCTION SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FINE CUT PRODUCTION SRL plătitoare de TVA?

Nu, FINE CUT PRODUCTION SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FINE CUT PRODUCTION SRL?

În anul 2016, FINE CUT PRODUCTION SRL a raportat o cifră de afaceri de 139.901 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FINE CUT PRODUCTION SRL?

Firmoscop analizează FINE CUT PRODUCTION SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 27 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.