Sari la conținut
FirmoscopFirmeSuceava › HANUL GĂINEŞTI S.R.L.

HANUL GĂINEŞTI S.R.L.

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Sat Găineşti Com. Slatina
CUI 33339861 · J33/565/2014
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire HANUL GĂINEŞTI S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO33339861
Nr. Reg. Comerțului J33/565/2014
Sediu Sat Găineşti Com. Slatina, Suceava
Telefon 0762967938

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

CRĂCIUN COSTEL-ANDREI · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 02.07.2014
CAEN1610 · Tăierea și rindeluirea lemnului
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută HANUL GĂINEŞTI S.R.L. după CUI 33339861 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
6.711.454 lei
+14.0% vs 2024
Profit net 2025
197.978 lei
+54.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.9%
Față de sectorpeste 54% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.889 de firme din Tăierea și rindeluirea lemnului care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,1%.

Mărime față de sector10 angajați · peste 84% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 2.055 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 0 lei20142015: 319.523 lei20152016: 727.674 lei20162017: 1.183.763 lei20172018: 1.027.320 lei20182019: 1.170.890 lei20192020: 1.917.464 lei20202021: 4.831.321 lei20212022: 4.662.903 lei20222023: 4.877.707 lei20232024: 5.898.832 lei20242025: 6.711.454 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 6.711.454 lei 197.978 lei 10
2024 5.898.832 lei 128.220 lei 10
2023 4.877.707 lei 66.408 lei 8
2022 4.662.903 lei 79.739 lei 10
2021 4.831.321 lei 339.541 lei 9
2020 1.917.464 lei 33.673 lei 4
2019 1.170.890 lei 42.117 lei 3
2018 1.027.320 lei 62.448 lei 4
2017 1.183.763 lei 379.111 lei 5
2016 727.674 lei 183.391 lei 4
2015 319.523 lei 39.145 lei 2
2014 0 lei -174 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2014–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 49 zile−13 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 41 zile+5 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,95%+0,78 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 48,63%−4,91 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,06×+0,19 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,95×−0,2 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 20,81%+6,08 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 10,69%+3,86 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 51,34%+4,95 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 671.145 lei+81.262 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,62×+0,48 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 14,9×+4,2 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 24 zile−10 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 3,8%+0,89 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 47 din 1.741 firme active cu bilanț depus (CAEN 1610)
Vechime relativămai veche decât 39% dintre cele 3.800 firme active din sector
SectorCAEN 1610 · Tăierea și rindeluirea lemnului →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru HANUL GĂINEŞTI S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți HANUL GĂINEŞTI S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru HANUL GĂINEŞTI S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

HANUL GĂINEŞTI S.R.L., cu sediul în Sat Găineşti Com. Slatina, are codul unic de înregistrare (CUI) 33339861, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J33/565/2014. Firma a fost înființată la data de 2 iulie 2014 și are ca obiect principal de activitate Tăierea și rindeluirea lemnului (CAEN 1610).

La ultima verificare, HANUL GĂINEŞTI S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6.711.454 lei și un rezultat net de 197.978 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are HANUL GĂINEŞTI S.R.L.?

HANUL GĂINEŞTI S.R.L. (CUI 33339861) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă HANUL GĂINEŞTI S.R.L. în sectorul său?

HANUL GĂINEŞTI S.R.L. ocupă locul 47 din 1.741 firme active cu bilanț depus în CAEN 1610 (Tăierea și rindeluirea lemnului), după cifra de afaceri.

Cât de veche este HANUL GĂINEŞTI S.R.L. față de firmele din același domeniu?

HANUL GĂINEŞTI S.R.L. este mai veche decât 39% dintre cele 3.800 firme active cu CAEN 1610.

Este HANUL GĂINEŞTI S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare HANUL GĂINEŞTI S.R.L. (CUI 33339861) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este HANUL GĂINEŞTI S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, HANUL GĂINEŞTI S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în HANUL GĂINEŞTI S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru HANUL GĂINEŞTI S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este HANUL GĂINEŞTI S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, HANUL GĂINEŞTI S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a HANUL GĂINEŞTI S.R.L.?

În anul 2025, HANUL GĂINEŞTI S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 6.711.454 lei și un număr mediu de 10 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu HANUL GĂINEŞTI S.R.L.?

Firmoscop analizează HANUL GĂINEŞTI S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Suceava

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Suceava

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.