Sari la conținut
FirmoscopFirmeAlba › STARKESTEIN CONSTRUCT SRL

STARKESTEIN CONSTRUCT SRL

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Mun. Sebeş
CUI 33358723 · J01/420/2014
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire STARKESTEIN CONSTRUCT SRL
Cod fiscal (CIF) RO33358723
Nr. Reg. Comerțului J01/420/2014
Sediu social Str. Brânduşelor nr. 3, Mun. Sebeş, jud. ALBA, 515800

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 07.07.2014
CAEN4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută STARKESTEIN CONSTRUCT SRL după CUI 33358723 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2025
3.833.893 lei
-54.0% vs 2024
Profit net 2025
-454.256 lei
-200.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-11.8%
Față de sectorpeste 14% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 2.523 de firme din Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,9%.

Mărime față de sector19 angajați · peste 94% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 2.715 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 0 lei20142015: 707.017 lei20152016: 677.790 lei20162017: 819.512 lei20172018: 5.007.029 lei20182019: 9.441.662 lei20192020: 4.280.627 lei20202021: 6.608.282 lei20212022: 5.389.313 lei20222023: 5.496.685 lei20232024: 8.290.237 lei20242025: 3.833.893 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.833.893 lei -454.256 lei 19
2024 8.290.237 lei 453.821 lei 19
2023 5.496.685 lei 460.971 lei 15
2022 5.389.313 lei 140.376 lei 18
2021 6.608.282 lei 901.131 lei 16
2020 4.280.627 lei 57.811 lei 15
2019 9.441.662 lei 359.354 lei 15
2018 5.007.029 lei 666.771 lei 12
2017 819.512 lei 75.724 lei 12
2016 677.790 lei -68.317 lei 11
2015 707.017 lei 79.670 lei 8
2014 0 lei -337 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2014–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 75 zile+41 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 121 zile+70 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -11,85%−17,32 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 35,6%+6,74 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,81×−0,65 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,55×+0,14 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -31,74%−55,81 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -20,44%−37,56 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 64,4%−6,74 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 201.784 lei−234.544 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,72×−1,41 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 108,58×−153,79 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 3 zile+2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -10,47%−17,13 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 207 din 1.277 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 8,6% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 273 din 3.781 firme active cu bilanț depus (CAEN 4399)
Vechime relativămai veche decât 58% dintre cele 8.513 firme active din sector
SectorCAEN 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J1/420/2014 → J01/420/2014
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J01/420/2014 → J1/420/2014

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru STARKESTEIN CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți STARKESTEIN CONSTRUCT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru STARKESTEIN CONSTRUCT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

STARKESTEIN CONSTRUCT SRL, cu sediul în Mun. Sebeş, are codul unic de înregistrare (CUI) 33358723, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J01/420/2014. Firma a fost înființată la data de 8 iulie 2014 și are ca obiect principal de activitate Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN 4399).

La ultima verificare, STARKESTEIN CONSTRUCT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.833.893 lei și un rezultat net de -454.256 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are STARKESTEIN CONSTRUCT SRL?

STARKESTEIN CONSTRUCT SRL (CUI 33358723) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă STARKESTEIN CONSTRUCT SRL în sectorul său?

STARKESTEIN CONSTRUCT SRL ocupă locul 273 din 3.781 firme active cu bilanț depus în CAEN 4399 (Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este STARKESTEIN CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

STARKESTEIN CONSTRUCT SRL este mai veche decât 58% dintre cele 8.513 firme active cu CAEN 4399.

Este STARKESTEIN CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare STARKESTEIN CONSTRUCT SRL (CUI 33358723) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este STARKESTEIN CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, STARKESTEIN CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în STARKESTEIN CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru STARKESTEIN CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este STARKESTEIN CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, STARKESTEIN CONSTRUCT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a STARKESTEIN CONSTRUCT SRL?

În anul 2025, STARKESTEIN CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.833.893 lei și un număr mediu de 19 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu STARKESTEIN CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează STARKESTEIN CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Alba

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Alba

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.