Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › FIL ŞTEFMED SRL

FIL ŞTEFMED SRL

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Sat Remetea Com. Remetea
CUI 33395276 · J05/1121/2014
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FIL ŞTEFMED SRL
CUI 33395276
Nr. Reg. Comerțului J05/1121/2014
Sediu social REMETEA nr. 19, Sat Remetea Com. Remetea, jud. BIHOR, 417410
Telefon 0743980183

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 17.07.2014
CAEN7500 · Activități veterinare
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FIL ŞTEFMED SRL după CUI 33395276 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
225.541 lei
+16.0% vs 2024
Profit net 2025
33.212 lei
+16.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă14.7%
Față de sectorpeste 53% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 3.033 de firme din Activități veterinare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 12,4%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 49% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 3.066 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 4.000 lei4.000 lei20142015: 15.326 lei15K lei20152016: 119.753 lei120K lei20162017: 94.164 lei94K lei20172023: 195.357 lei195K lei20232024: 194.890 lei195K lei20242025: 225.541 lei226K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 225.541 lei 33.212 lei 2
2024 194.890 lei 28.497 lei 2
2023 195.357 lei 51.297 lei
2017 94.164 lei -11.526 lei 2
2016 119.753 lei 59.049 lei 1
2015 15.326 lei 1.474 lei 1
2014 4.000 lei -2.363 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2014–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 41 zile+19 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 547 zile+520 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 14,73%+0,11 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 6,2%+2,89 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 16,14×−14,03 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,07× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 8,66%+0,52 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 8,13%+0,26 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 93,8%−2,89 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 112.771 lei+15.326 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,55× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 144,12×+19,59 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 3 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 21,86%+0,31 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.524 din 3.984 firme active cu bilanț depus (CAEN 7500)
Vechime relativămai veche decât 54% dintre cele 5.184 firme active din sector
SectorCAEN 7500 · Activități veterinare →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J5/1121/2014 → J05/1121/2014
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J05/1121/2014 → J5/1121/2014
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J5/1121/2014 → J05/1121/2014

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FIL ŞTEFMED SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FIL ŞTEFMED SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru FIL ŞTEFMED SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FIL ŞTEFMED SRL, cu sediul în Sat Remetea Com. Remetea, are codul unic de înregistrare (CUI) 33395276, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J05/1121/2014. Firma a fost înființată la data de 17 iulie 2014 și are ca obiect principal de activitate Activități veterinare (CAEN 7500).

La ultima verificare, FIL ŞTEFMED SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 225.541 lei și un rezultat net de 33.212 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FIL ŞTEFMED SRL?

FIL ŞTEFMED SRL (CUI 33395276) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă FIL ŞTEFMED SRL în sectorul său?

FIL ŞTEFMED SRL ocupă locul 2.524 din 3.984 firme active cu bilanț depus în CAEN 7500 (Activități veterinare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FIL ŞTEFMED SRL față de firmele din același domeniu?

FIL ŞTEFMED SRL este mai veche decât 54% dintre cele 5.184 firme active cu CAEN 7500.

Este FIL ŞTEFMED SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare FIL ŞTEFMED SRL (CUI 33395276) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FIL ŞTEFMED SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FIL ŞTEFMED SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FIL ŞTEFMED SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FIL ŞTEFMED SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FIL ŞTEFMED SRL plătitoare de TVA?

Nu, FIL ŞTEFMED SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FIL ŞTEFMED SRL?

În anul 2025, FIL ŞTEFMED SRL a raportat o cifră de afaceri de 225.541 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FIL ŞTEFMED SRL?

Firmoscop analizează FIL ŞTEFMED SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.