Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › TERMOFARC TECHNOLOGIES SRL

TERMOFARC TECHNOLOGIES SRL

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Mun. Săcele
CUI 33399146 · J08/1047/2014
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TERMOFARC TECHNOLOGIES SRL
Cod fiscal (CIF) RO33399146
Nr. Reg. Comerțului J08/1047/2014
Sediu social Bld. Braşovului nr. 118, BIROUL 4, Mun. Săcele, jud. BRAŞOV, 505600
Telefon 0722371951

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 18.07.2014
CAEN2521 · Producția de radiatoare și cazane pentru încălzire centrală
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TERMOFARC TECHNOLOGIES SRL după CUI 33399146 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 23/100
Cifră de afaceri 2025
290.749 lei
-68.0% vs 2024
Profit net 2025
7.484 lei
+102.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.6%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-68%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 0 lei0 lei20142015: 381.083 lei381K lei20152016: 285.998 lei286K lei20162020: 400 lei400 lei20202021: 12.847 lei13K lei20212022: 212.273 lei212K lei20222023: 827.428 lei827K lei20232024: 918.201 lei918K lei20242025: 290.749 lei291K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 290.749 lei 7.484 lei
2024 918.201 lei -262.904 lei 1
2023 827.428 lei -58.940 lei 1
2022 212.273 lei -44.540 lei 1
2021 12.847 lei -15.756 lei
2020 400 lei 213 lei
2019 0 lei
2018 -1.266 lei 1
2017 -15.967 lei 3
2016 285.998 lei -17.055 lei 2
2015 381.083 lei -10.519 lei 2
2014 0 lei -5.227 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2014–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.201 zile+706 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 93 zile−30 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,57%+31,2 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 179,63%+26,54 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,56×−0,09 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,4%+33,73 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -79,63%−26,54 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,55×−0,58 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,83×−1,77 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 442 zile+301 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,59%+24,46 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

23,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 921 din 3.978 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 10,6% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 25 din 63 firme active cu bilanț depus (CAEN 2521)
Vechime relativămai veche decât 20% dintre cele 107 firme active din sector
SectorCAEN 2521 · Producția de radiatoare și cazane pentru încălzire centrală →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J8/1047/2014 → J08/1047/2014
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J08/1047/2014 → J8/1047/2014
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J8/1047/2014 → J08/1047/2014

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TERMOFARC TECHNOLOGIES SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TERMOFARC TECHNOLOGIES SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TERMOFARC TECHNOLOGIES SRL, cu sediul în Mun. Săcele, are codul unic de înregistrare (CUI) 33399146, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J08/1047/2014. Firma a fost înființată la data de 18 iulie 2014 și are ca obiect principal de activitate Producția de radiatoare și cazane pentru încălzire centrală (CAEN 2521).

La ultima verificare, TERMOFARC TECHNOLOGIES SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 290.749 lei și un rezultat net de 7.484 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TERMOFARC TECHNOLOGIES SRL?

TERMOFARC TECHNOLOGIES SRL (CUI 33399146) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă TERMOFARC TECHNOLOGIES SRL în sectorul său?

TERMOFARC TECHNOLOGIES SRL ocupă locul 25 din 63 firme active cu bilanț depus în CAEN 2521 (Producția de radiatoare și cazane pentru încălzire centrală), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TERMOFARC TECHNOLOGIES SRL față de firmele din același domeniu?

TERMOFARC TECHNOLOGIES SRL este mai veche decât 20% dintre cele 107 firme active cu CAEN 2521.

Este TERMOFARC TECHNOLOGIES SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TERMOFARC TECHNOLOGIES SRL (CUI 33399146) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TERMOFARC TECHNOLOGIES SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TERMOFARC TECHNOLOGIES SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TERMOFARC TECHNOLOGIES SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TERMOFARC TECHNOLOGIES SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TERMOFARC TECHNOLOGIES SRL plătitoare de TVA?

Da, TERMOFARC TECHNOLOGIES SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TERMOFARC TECHNOLOGIES SRL?

În anul 2025, TERMOFARC TECHNOLOGIES SRL a raportat o cifră de afaceri de 290.749 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TERMOFARC TECHNOLOGIES SRL?

Firmoscop analizează TERMOFARC TECHNOLOGIES SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.