Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › TECHNO GROUP PRODUCTION S.R.L.

TECHNO GROUP PRODUCTION S.R.L.

Înființată în 2007 · 18 ani vechime · Mun. Săcele
CUI 22418676 · J2024000721080
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TECHNO GROUP PRODUCTION S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO22418676
Nr. Reg. Comerțului J2024000721080
Sediu social Str. Nicolae Iorga nr. 72, ap. CAM 1, Mun. Săcele, jud. BRAŞOV
Telefon 0744317035

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

MARKO SIMIC · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 29.02.2024
CAEN2521 · Producția de radiatoare și cazane pentru încălzire central; producția de generatoare de abur și boilere
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TECHNO GROUP PRODUCTION S.R.L. după CUI 22418676 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
3.825.654 lei
ultimul bilanț
Profit net 2025
544.715 lei
+435872.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă14.2%
Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2009: 275.234 lei275K lei20092011: 0 lei0 lei20112012: 0 lei0 lei20122013: 0 lei0 lei20132014: 0 lei0 lei20142025: 3.825.654 lei3,8 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.825.654 lei 544.715 lei
2024 -125 lei
2023 0 lei
2014 0 lei -450 lei
2013 0 lei -363 lei 0
2012 0 lei -6.151 lei 0
2011 0 lei -1.379 lei
2010 -20.831 lei
2009 275.234 lei 166.233 lei
2008 -52 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 22 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 65 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 14,24% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 29,72%−10,23 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,36×+0,86 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,42×−0,25 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,88%+118,4 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 70,19%+81,31 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 70,28%+10,23 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 4,93× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1.318,28× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 20,26%+120,26 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 12 din 63 firme active cu bilanț depus (CAEN 2521)
Vechime relativămai veche decât 42% dintre cele 106 firme active din sector
SectorCAEN 2521 · Producția de radiatoare și cazane pentru încălzire central; producția de generatoare de abur și boilere →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care în procedură de insolvență1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 29.02.2024
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 29.02.2024 → funcțiune
  • 13 iulie 2026Redenumire: SIMARK MANAGEMENT SRL → TECHNO GROUP PRODUCTION S.R.L.
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Braşov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 3 → Municipiul Săcele
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/17324/2007 → J2024000721080
  • 13 iulie 2026Redenumire: TECHNO GROUP PRODUCTION S.R.L. → SIMARK MANAGEMENT SRL
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Braşov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Săcele → Bucureşti Sectorul 3
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2024000721080 → J40/17324/2007

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TECHNO GROUP PRODUCTION S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TECHNO GROUP PRODUCTION S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru TECHNO GROUP PRODUCTION S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TECHNO GROUP PRODUCTION S.R.L., cu sediul în Mun. Săcele, are codul unic de înregistrare (CUI) 22418676, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2024000721080. Firma a fost înființată la data de 17 septembrie 2007 și are ca obiect principal de activitate Producția de radiatoare și cazane pentru încălzire central; producția de generatoare de abur și boilere (CAEN 2521).

La ultima verificare, TECHNO GROUP PRODUCTION S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.825.654 lei și un rezultat net de 544.715 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TECHNO GROUP PRODUCTION S.R.L.?

TECHNO GROUP PRODUCTION S.R.L. (CUI 22418676) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TECHNO GROUP PRODUCTION S.R.L. în sectorul său?

TECHNO GROUP PRODUCTION S.R.L. ocupă locul 12 din 63 firme active cu bilanț depus în CAEN 2521 (Producția de radiatoare și cazane pentru încălzire central; producția de generatoare de abur și boilere), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TECHNO GROUP PRODUCTION S.R.L. față de firmele din același domeniu?

TECHNO GROUP PRODUCTION S.R.L. este mai veche decât 42% dintre cele 106 firme active cu CAEN 2521.

Este TECHNO GROUP PRODUCTION S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare TECHNO GROUP PRODUCTION S.R.L. (CUI 22418676) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TECHNO GROUP PRODUCTION S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TECHNO GROUP PRODUCTION S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TECHNO GROUP PRODUCTION S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TECHNO GROUP PRODUCTION S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TECHNO GROUP PRODUCTION S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, TECHNO GROUP PRODUCTION S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TECHNO GROUP PRODUCTION S.R.L.?

În anul 2025, TECHNO GROUP PRODUCTION S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 3.825.654 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TECHNO GROUP PRODUCTION S.R.L.?

Firmoscop analizează TECHNO GROUP PRODUCTION S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.