Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › ORTO-OPTICAL S.R.L.

ORTO-OPTICAL S.R.L.

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Mun. Iaşi
CUI 33511990 · J22/1312/2014
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ORTO-OPTICAL S.R.L.
CUI 33511990
Nr. Reg. Comerțului J22/1312/2014
Sediu social Str. Cetăţuia nr. 2, bl. 763, sc. A, PARTER, Mun. Iaşi

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

IROFTE IOANA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 25.08.2014
CAEN3250 · Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ORTO-OPTICAL S.R.L. după CUI 33511990 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 74/100
Cifră de afaceri 2018
112.601 lei
+33.0% vs 2017
Profit net 2018
-6.526 lei
-149.9% vs 2017

Bonitate financiară

Marjă netă-5.8%
Datorii / capital5.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2018 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 11.970 lei12K lei20142015: 80.304 lei80K lei20152016: 89.450 lei89K lei20162017: 84.728 lei85K lei20172018: 112.601 lei113K lei2018
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2018 112.601 lei -6.526 lei 2
2017 84.728 lei 13.089 lei 2
2016 89.450 lei 17.135 lei 2
2015 80.304 lei 7.674 lei 2
2014 11.970 lei -15.793 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2014–2018). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2018, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 289 zile+96 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -5,8%−21,25 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 95,19%+28,44 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,05×−0,45 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 5,65×+3,64 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -41,36%−100,04 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -6,96%−26,47 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 16,83%−16,42 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 56.301 lei+13.937 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,2×−0,06 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,51×−0,31 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 242 zile+41 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -4,46%−24,15 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2018 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2018. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.311 din 1.996 firme active cu bilanț depus (CAEN 3250)
Vechime relativămai veche decât 64% dintre cele 2.875 firme active din sector
SectorCAEN 3250 · Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ORTO-OPTICAL S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ORTO-OPTICAL S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ORTO-OPTICAL S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ORTO-OPTICAL S.R.L., cu sediul în Mun. Iaşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 33511990, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J22/1312/2014. Firma a fost înființată la data de 25 august 2014 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice (CAEN 3250).

La ultima verificare, ORTO-OPTICAL S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2018 a raportat o cifră de afaceri de 112.601 lei și un rezultat net de -6.526 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ORTO-OPTICAL S.R.L.?

ORTO-OPTICAL S.R.L. (CUI 33511990) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ORTO-OPTICAL S.R.L. în sectorul său?

ORTO-OPTICAL S.R.L. ocupă locul 1.311 din 1.996 firme active cu bilanț depus în CAEN 3250 (Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ORTO-OPTICAL S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ORTO-OPTICAL S.R.L. este mai veche decât 64% dintre cele 2.875 firme active cu CAEN 3250.

Este ORTO-OPTICAL S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare ORTO-OPTICAL S.R.L. (CUI 33511990) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ORTO-OPTICAL S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ORTO-OPTICAL S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ORTO-OPTICAL S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ORTO-OPTICAL S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ORTO-OPTICAL S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, ORTO-OPTICAL S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ORTO-OPTICAL S.R.L.?

În anul 2018, ORTO-OPTICAL S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 112.601 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ORTO-OPTICAL S.R.L.?

Firmoscop analizează ORTO-OPTICAL S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.