Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › GUSTAREA CALDĂ SRL

GUSTAREA CALDĂ SRL

Înființată în 2014 · 11 ani vechime · Sat Floreşti Com. Floreşti
CUI 33638928 · J12/2830/2014
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GUSTAREA CALDĂ SRL
Cod fiscal (CIF) RO33638928
Nr. Reg. Comerțului J12/2830/2014
Sediu social Str. Şesul de sus nr. 166, bl. CORP C1, ap. 20, nr. cad.78410-C1-U20, Sat Floreşti Com. Floreşti, jud. CLUJ, 407280
Telefon 0751864609

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

POPTEAN TEODOR · administratorPOPTEAN AUREL IULIU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.09.2014
CAEN1071 · Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GUSTAREA CALDĂ SRL după CUI 33638928 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
586.221 lei
+16.0% vs 2024
Profit net 2025
74.534 lei
-27.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă12.7%
Față de sectorpeste 81% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 4.816 de firme din Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 1,6%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 62% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 5.350 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 4.779 lei20142015: 70.222 lei20152016: 95.203 lei20162017: 132.367 lei20172018: 155.935 lei20182019: 217.181 lei20192020: 168.689 lei20202021: 217.263 lei20212022: 271.937 lei20222023: 435.587 lei20232024: 503.737 lei20242025: 586.221 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 586.221 lei 74.534 lei 5
2024 503.737 lei 102.712 lei 4
2023 435.587 lei 82.382 lei 4
2022 271.937 lei 21.272 lei 4
2021 217.263 lei 20.414 lei 3
2020 168.689 lei 16.058 lei 3
2019 217.181 lei 26.514 lei 3
2018 155.935 lei -1.340 lei 3
2017 132.367 lei 4.101 lei 3
2016 95.203 lei -13.182 lei 4
2015 70.222 lei -8.168 lei 3
2014 4.779 lei -16.147 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2014–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 36 zile−15 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 56 zile−56 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 12,71%−7,68 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 43,32%+2,83 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,31×−0,16 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,76×+0,08 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,36%−0,17 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 56,32%−2,91 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 56,68%−2,83 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 117.244 lei−8.690 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,43×+1,53 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 61,49×−30,23 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 6 zile+2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 17,18%−11,57 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.490 din 7.468 firme active cu bilanț depus (CAEN 1071)
Vechime relativămai veche decât 69% dintre cele 14.757 firme active din sector
SectorCAEN 1071 · Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GUSTAREA CALDĂ SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GUSTAREA CALDĂ SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru GUSTAREA CALDĂ SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GUSTAREA CALDĂ SRL, cu sediul în Sat Floreşti Com. Floreşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 33638928, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/2830/2014. Firma a fost înființată la data de 30 septembrie 2014 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie (CAEN 1071).

La ultima verificare, GUSTAREA CALDĂ SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 586.221 lei și un rezultat net de 74.534 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GUSTAREA CALDĂ SRL?

GUSTAREA CALDĂ SRL (CUI 33638928) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă GUSTAREA CALDĂ SRL în sectorul său?

GUSTAREA CALDĂ SRL ocupă locul 2.490 din 7.468 firme active cu bilanț depus în CAEN 1071 (Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GUSTAREA CALDĂ SRL față de firmele din același domeniu?

GUSTAREA CALDĂ SRL este mai veche decât 69% dintre cele 14.757 firme active cu CAEN 1071.

Este GUSTAREA CALDĂ SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare GUSTAREA CALDĂ SRL (CUI 33638928) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GUSTAREA CALDĂ SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GUSTAREA CALDĂ SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GUSTAREA CALDĂ SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GUSTAREA CALDĂ SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GUSTAREA CALDĂ SRL plătitoare de TVA?

Da, GUSTAREA CALDĂ SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GUSTAREA CALDĂ SRL?

În anul 2025, GUSTAREA CALDĂ SRL a raportat o cifră de afaceri de 586.221 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GUSTAREA CALDĂ SRL?

Firmoscop analizează GUSTAREA CALDĂ SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Producție alimentară în Cluj →

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.