Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › CONSTRUCT TELECOM INSTAL SRL

CONSTRUCT TELECOM INSTAL SRL

Înființată în 2014 · 11 ani vechime · Sat Găneasa Com. Găneasa
CUI 33675977 · J23/2937/2014
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CONSTRUCT TELECOM INSTAL SRL
Cod fiscal (CIF) RO33675977
Nr. Reg. Comerțului J23/2937/2014
Sediu social Str. Pescăriei nr. 17, Sat Găneasa Com. Găneasa, jud. ILFOV, 77100

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 09.10.2014
CAEN6110 · Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CONSTRUCT TELECOM INSTAL SRL după CUI 33675977 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 96/100
Cifră de afaceri 2025
2.630.550 lei
+7.0% vs 2024
Profit net 2025
373.467 lei
+285.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă14.2%
Față de sectorpeste 48% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 577 de firme din Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 14,8%.

Mărime față de sector19 angajați · peste 94% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 576 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 201.936 lei20142015: 1.668.859 lei20152016: 2.199.926 lei20162017: 2.614.043 lei20172018: 2.679.989 lei20182019: 2.759.889 lei20192020: 4.034.322 lei20202021: 3.487.183 lei20212022: 1.712.441 lei20222023: 2.465.949 lei20232024: 2.456.573 lei20242025: 2.630.550 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.630.550 lei 373.467 lei 19
2024 2.456.573 lei 96.890 lei 15
2023 2.465.949 lei 308 lei 16
2022 1.712.441 lei 6.839 lei 22
2021 3.487.183 lei 441.970 lei 34
2020 4.034.322 lei 836.253 lei 36
2019 2.759.889 lei 328.719 lei 34
2018 2.679.989 lei 476.526 lei 34
2017 2.614.043 lei 689.464 lei 36
2016 2.199.926 lei 481.327 lei 31
2015 1.668.859 lei 517.994 lei 22
2014 201.936 lei 181.485 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2014–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 153 zile+16 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 125 zile+79 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 14,2%+10,26 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 77,94%−29,2 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,28×+0,35 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,53× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 119,63% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 26,39%+15,1 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 22,06%+29,2 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 138.450 lei−25.322 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,86×−1 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 20,66%+13,22 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 115 din 1.200 firme active cu bilanț depus (CAEN 6110)
Vechime relativămai veche decât 37% dintre cele 1.985 firme active din sector
SectorCAEN 6110 · Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2026)39.500 lei

Cumpărători: R.A. ROMATSA - ADMINISTRATIA ROMANA A SERVICIILOR DE TRAFIC AERIAN

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2026.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2014002937237 → J23/2937/2014
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/2937/2014 → J2014002937237

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CONSTRUCT TELECOM INSTAL SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CONSTRUCT TELECOM INSTAL SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CONSTRUCT TELECOM INSTAL SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CONSTRUCT TELECOM INSTAL SRL, cu sediul în Sat Găneasa Com. Găneasa, are codul unic de înregistrare (CUI) 33675977, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/2937/2014. Firma a fost înființată la data de 9 octombrie 2014 și are ca obiect principal de activitate Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit (CAEN 6110).

La ultima verificare, CONSTRUCT TELECOM INSTAL SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.630.550 lei și un rezultat net de 373.467 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CONSTRUCT TELECOM INSTAL SRL?

CONSTRUCT TELECOM INSTAL SRL (CUI 33675977) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CONSTRUCT TELECOM INSTAL SRL în sectorul său?

CONSTRUCT TELECOM INSTAL SRL ocupă locul 115 din 1.200 firme active cu bilanț depus în CAEN 6110 (Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CONSTRUCT TELECOM INSTAL SRL față de firmele din același domeniu?

CONSTRUCT TELECOM INSTAL SRL este mai veche decât 37% dintre cele 1.985 firme active cu CAEN 6110.

Este CONSTRUCT TELECOM INSTAL SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CONSTRUCT TELECOM INSTAL SRL (CUI 33675977) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CONSTRUCT TELECOM INSTAL SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CONSTRUCT TELECOM INSTAL SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CONSTRUCT TELECOM INSTAL SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CONSTRUCT TELECOM INSTAL SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CONSTRUCT TELECOM INSTAL SRL plătitoare de TVA?

Da, CONSTRUCT TELECOM INSTAL SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CONSTRUCT TELECOM INSTAL SRL?

În anul 2025, CONSTRUCT TELECOM INSTAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.630.550 lei și un număr mediu de 19 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CONSTRUCT TELECOM INSTAL SRL?

Firmoscop analizează CONSTRUCT TELECOM INSTAL SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.