Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › RMR ADVENTURE SRL

RMR ADVENTURE SRL

Înființată în 2014 · 11 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 33686674 · J40/11842/2014
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RMR ADVENTURE SRL
CUI 33686674
Nr. Reg. Comerțului J40/11842/2014
Sediu social Str. Diaconu Coresi nr. 53, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

MIHUTESCU ANCA MARIA · administrator

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 12.09.2017
CAEN7990 · Alte servicii de rezervare și asistență turistică
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RMR ADVENTURE SRL după CUI 33686674 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
124.825 lei
+16.0% vs 2024
Profit net 2025
31.842 lei
+4.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă25.5%
Față de sectorpeste 64% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 379 de firme din Alte servicii de rezervare și asistență turistică care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 15,1%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 47% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 365 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 0 lei20142015: 71.125 lei20152016: 111.848 lei20162017: 39.957 lei20172018: 47.281 lei20182019: 4 lei20192021: 2.900 lei20212022: 1.000 lei20222023: 102.400 lei20232024: 107.500 lei20242025: 124.825 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 124.825 lei 31.842 lei 1
2024 107.500 lei 30.443 lei 1
2023 102.400 lei 57.165 lei 1
2022 1.000 lei -11.674 lei 1
2021 2.900 lei -12.207 lei
2020 -19.892 lei
2019 4 lei -29.627 lei
2018 47.281 lei 16.063 lei
2017 39.957 lei 16.035 lei
2016 111.848 lei 53.227 lei
2015 71.125 lei 40.689 lei
2014 0 lei -1.606 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2014–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 76 zile+57 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 38 zile+21 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 25,51%−2,81 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 44,74%+29,14 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,24×−4,17 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,81×+0,63 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,21%−0,67 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 54,83%−29,46 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 55,26%−29,14 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 124.825 lei+17.325 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,15×−0,83 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 35,79%−4,51 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 299 din 703 firme active cu bilanț depus (CAEN 7990)
Vechime relativămai veche decât 78% dintre cele 1.934 firme active din sector
SectorCAEN 7990 · Alte servicii de rezervare și asistență turistică →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 12.09.2017
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 12.09.2017 → funcțiune
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 12.09.2017

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RMR ADVENTURE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RMR ADVENTURE SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru RMR ADVENTURE SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RMR ADVENTURE SRL, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 33686674, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/11842/2014. Firma a fost înființată la data de 13 octombrie 2014 și are ca obiect principal de activitate Alte servicii de rezervare și asistență turistică (CAEN 7990).

La ultima verificare, RMR ADVENTURE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 124.825 lei și un rezultat net de 31.842 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RMR ADVENTURE SRL?

RMR ADVENTURE SRL (CUI 33686674) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RMR ADVENTURE SRL în sectorul său?

RMR ADVENTURE SRL ocupă locul 299 din 703 firme active cu bilanț depus în CAEN 7990 (Alte servicii de rezervare și asistență turistică), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RMR ADVENTURE SRL față de firmele din același domeniu?

RMR ADVENTURE SRL este mai veche decât 78% dintre cele 1.934 firme active cu CAEN 7990.

Este RMR ADVENTURE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare RMR ADVENTURE SRL (CUI 33686674) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RMR ADVENTURE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RMR ADVENTURE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RMR ADVENTURE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RMR ADVENTURE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RMR ADVENTURE SRL plătitoare de TVA?

Nu, RMR ADVENTURE SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RMR ADVENTURE SRL?

În anul 2025, RMR ADVENTURE SRL a raportat o cifră de afaceri de 124.825 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RMR ADVENTURE SRL?

Firmoscop analizează RMR ADVENTURE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Turism în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.