Sari la conținut
FirmoscopFirmeNeamț › PALIMED SRL

PALIMED SRL

Înființată în 2014 · 11 ani vechime · Orş. Târgu Neamţ
CUI 33731414 · J2017000885274
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PALIMED SRL
CUI 33731414
Nr. Reg. Comerțului J2017000885274
Sediu social Str. Mărăşeşti nr. 211, et. 1, camera 1, Orş. Târgu Neamţ, 615200
Telefon 0724092969

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

HERGHELEGIU IONEL-CĂTĂLIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 31.07.2017
CAEN8610 · Activități de asistență spitalicească
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PALIMED SRL după CUI 33731414 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
5.934.664 lei
+13.0% vs 2024
Profit net 2025
813.598 lei
+77.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă13.7%
Față de sectorpeste 55% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 354 de firme din Activități de asistență spitalicească care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,6%.

Mărime față de sector41 angajați · peste 81% din sector

Mediana sectorului: 5 angajați, din 347 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2015: 698.719 lei20152016: 1.550.876 lei20162017: 1.673.522 lei20172018: 2.146.183 lei20182019: 2.475.856 lei20192020: 2.467.054 lei20202021: 2.812.180 lei20212022: 3.215.249 lei20222023: 4.698.431 lei20232024: 5.235.111 lei20242025: 5.934.664 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 5.934.664 lei 813.598 lei 41
2024 5.235.111 lei 458.550 lei 39
2023 4.698.431 lei 661.740 lei 34
2022 3.215.249 lei 361.458 lei 34
2021 2.812.180 lei 253.106 lei 32
2020 2.467.054 lei 343.026 lei 33
2019 2.475.856 lei 441.162 lei 30
2018 2.146.183 lei 145.631 lei 28
2017 1.673.522 lei 16.747 lei 27
2016 1.550.876 lei 85.477 lei 21
2015 698.719 lei 41.696 lei 10

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2015–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 32 zile+10 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 39 zile−3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 13,71%+4,95 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 36,46%+16,14 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,74×−2,18 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,57×+0,31 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 89,16%+52,02 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 56,65%+27,06 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 63,54%−16,14 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 144.748 lei+10.514 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,13×+0,75 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 284,64×+92,92 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 19,13%+8,01 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 123 din 429 firme active cu bilanț depus (CAEN 8610)
Vechime relativămai veche decât 56% dintre cele 562 firme active din sector
SectorCAEN 8610 · Activități de asistență spitalicească →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 31.07.2017
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J27/618/2014 → J2017000885274
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 31.07.2017 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Iaşi → Neamţ
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Pietraria, Comuna Bârnova → Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J22/561/2016 → J27/618/2014
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Neamţ → Iaşi
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ → Sat Pietraria, Comuna Bârnova
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2017000885274 → J22/561/2016
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 31.07.2017
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J27/618/2014 → J2017000885274

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PALIMED SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PALIMED SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PALIMED  SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PALIMED SRL, cu sediul în Orş. Târgu Neamţ, are codul unic de înregistrare (CUI) 33731414, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017000885274. Firma a fost înființată la data de 24 octombrie 2014 și are ca obiect principal de activitate Activități de asistență spitalicească (CAEN 8610).

La ultima verificare, PALIMED SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5.934.664 lei și un rezultat net de 813.598 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PALIMED SRL?

PALIMED SRL (CUI 33731414) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PALIMED SRL în sectorul său?

PALIMED SRL ocupă locul 123 din 429 firme active cu bilanț depus în CAEN 8610 (Activități de asistență spitalicească), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PALIMED SRL față de firmele din același domeniu?

PALIMED SRL este mai veche decât 56% dintre cele 562 firme active cu CAEN 8610.

Este PALIMED SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PALIMED SRL (CUI 33731414) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PALIMED SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PALIMED SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PALIMED SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PALIMED SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PALIMED SRL plătitoare de TVA?

Nu, PALIMED SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PALIMED SRL?

În anul 2025, PALIMED SRL a raportat o cifră de afaceri de 5.934.664 lei și un număr mediu de 41 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PALIMED SRL?

Firmoscop analizează PALIMED SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Neamţ

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Sănătate în Neamț →

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.