Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Cluj › TOPVET FARM S.R.L.

TOPVET FARM S.R.L.

Înființată în 2014 · 12 ani vechime · Sat Floreşti Com. Floreşti
CUI 33739663 · J2014003105123
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 26 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TOPVET FARM S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO33739663
Nr. Reg. Comerțului J2014003105123
Sediu social STEJARULUI nr. 18, ap. 11, Sat Floreşti, Comuna Floreşti, jud. Cluj
Telefon 0772247022

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Reprezentanți

MUREȘAN ANCA · administratorTOPAN FLORIN DORIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN7500 · Activități veterinare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 26 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 26 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TOPVET FARM S.R.L. după CUI 33739663 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 67/100
Cifră de afaceri 2025
1.045.988 lei
-41,0% vs 2024
Profit net 2025
17.585 lei
-77,0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.7%
Față de sectorpeste 23% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 3.033 de firme din Activități veterinare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 12,4%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 82% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 3.066 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital24.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.889 lei20142015: 98.338 lei20152016: 245.084 lei20162017: 425.512 lei20172018: 674.681 lei20182019: 865.172 lei20192020: 1.229.634 lei20202021: 1.547.025 lei20212022: 1.839.839 lei20222023: 2.111.425 lei20232024: 1.773.664 lei20242025: 1.045.988 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.045.988 lei 17.585 lei 4
2024 1.773.664 lei 76.356 lei 6
2023 2.111.425 lei 26.427 lei 7
2022 1.839.839 lei 97.546 lei 6
2021 1.547.025 lei 121.925 lei 2
2020 1.229.634 lei 74.993 lei 7
2019 865.172 lei 54.843 lei 4
2018 674.681 lei 20.651 lei 5
2017 425.512 lei 13.231 lei 4
2016 245.084 lei 26.817 lei 2
2015 98.338 lei 83.717 lei 1
2014 1.889 lei 1.617 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2014–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 162 de zile+32 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 52 de zile+22 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,68%−2,62 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 118,03%+28,81 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,85×−0,27 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 24,26×+15,98 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 91,68%−8,01 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 4,46%−6,29 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 4,87%−5,91 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 261.497 lei−34.114 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,65×+0,15 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 8,83×+4,18 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 41 de zile−37 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,27%−5,06 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 500 din 4.860 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 2,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 565 din 3.959 de firme active cu bilanț depus (CAEN 7500)
Vechime relativămai veche decât 53% dintre cele 5.096 de firme active din sector
SectorCAEN 7500 · Activități veterinare →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume12
Dintre care radiate (închise)5

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TOPVET FARM S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TOPVET FARM S.R.L.? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

TOPVET FARM S.R.L., cu sediul în Sat Floreşti Com. Floreşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 33739663, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2014003105123. Firma a fost înființată la data de 28 octombrie 2014 și are ca obiect principal de activitate Activități veterinare (CAEN 7500).

La ultima verificare, TOPVET FARM S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.045.988 lei și un rezultat net de 17.585 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TOPVET FARM S.R.L.?

TOPVET FARM S.R.L. (CUI 33739663) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 26 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TOPVET FARM S.R.L. în sectorul său?

TOPVET FARM S.R.L. ocupă locul 565 din 3.959 de firme active cu bilanț depus în CAEN 7500 (Activități veterinare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TOPVET FARM S.R.L. față de firmele din același domeniu?

TOPVET FARM S.R.L. este mai veche decât 53% dintre cele 5.096 de firme active cu CAEN 7500.

Este TOPVET FARM S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare TOPVET FARM S.R.L. (CUI 33739663) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TOPVET FARM S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TOPVET FARM S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TOPVET FARM S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TOPVET FARM S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TOPVET FARM S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, TOPVET FARM S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TOPVET FARM S.R.L.?

În anul 2025, TOPVET FARM S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.045.988 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TOPVET FARM S.R.L.?

Firmoscop analizează TOPVET FARM S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 7500 din Cluj, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.