Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Sibiu › REPCONS SRL

REPCONS SRL

Înființată în 1992 · 34 de ani vechime · Municipiul Sibiu
CUI 3376230 · J32/1238/1992
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 5 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Câte zile termen și cât plafon? Deblochezi cu emailul, gratuit.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire REPCONS SRL
Cod fiscal (CIF) RO3376230
Nr. Reg. Comerțului J32/1238/1992
Sediu social LÂNII nr. 42, Municipiul Sibiu, 550019

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 5 noiembrie 2026.

Reprezentanți

MANIŢIU ŞTEFAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4321 · Lucrări de instalații electrice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 5 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 4 noiembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 5 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 4 noiembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 5 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută REPCONS SRL după CUI 3376230 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
23.273.383 lei
+41,0% vs 2024
Profit net 2025
4.583.126 lei
+129,4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă19.7%
Față de sectorpeste 60% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 6.685 de firme din Lucrări de instalații electrice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,8%.

Mărime față de sector30 de angajați · peste 96% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 7.030 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 6.589.508 lei20142015: 6.198.652 lei20152016: 10.480.841 lei20162017: 14.520.830 lei20172018: 9.226.124 lei20182019: 12.434.384 lei20192020: 10.641.085 lei20202021: 8.774.289 lei20212022: 11.069.147 lei20222023: 23.148.576 lei20232024: 16.510.971 lei20242025: 23.273.383 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 23.273.383 lei 4.583.126 lei 30
2024 16.510.971 lei 1.997.955 lei 27
2023 23.148.576 lei 1.763.289 lei 27
2022 11.069.147 lei 494.765 lei 32
2021 8.774.289 lei 394.184 lei 37
2020 10.641.085 lei 1.321.178 lei 35
2019 12.434.384 lei 629.900 lei 23
2018 9.226.124 lei 1.249.576 lei 27
2017 14.520.830 lei 2.159.207 lei 71
2016 10.480.841 lei 2.286.833 lei 42
2015 6.198.652 lei 236.053 lei 30
2014 6.589.508 lei -555.344 lei 46
2013 7.338.436 lei 351 lei 45
2012 7.305.659 lei 9.267 lei 47
2011 9.494.197 lei 99.667 lei 50
2010 8.264.835 lei 146.396 lei 49
2009 8.390.602 lei 566.307 lei 47
2008 7.608.869 lei 410.056 lei 40

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 174 de zile+15 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 176 de zile+15 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 19,69%+7,59 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 64,93%+1,2 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,54× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,84×+0,09 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 76,14%+27,68 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 26,83%+9,17 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 35,23%−1,21 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 775.779 lei+164.262 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,36×−0,1 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 71,52×+35,02 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 5 zile−5 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 30,8%+14,46 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 171 din 9.814 firme active cu bilanț depus (CAEN 4321)
Vechime relativămai veche decât 100% dintre cele 17.137 de firme active din sector
SectorCAEN 4321 · Lucrări de instalații electrice →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)3
Valoare totală (2024–2025)16.724.975 lei

Autorități: APA TARNAVEI MARI SA, DISTRIBUȚIE ENERGIE ELECTRICĂ ROMANIA S.A.

Achiziții directe (SEAP)24
Valoare totală (2024–2026)2.829.955 lei

Cumpărători: Comuna Harseni, COMUNA ROSIA (PRIMARIA), Primaria Părău

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru REPCONS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți REPCONS SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

REPCONS SRL, cu sediul în Municipiul Sibiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 3376230, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J32/1238/1992. Firma a fost înființată la data de 14 mai 1992 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de instalații electrice (CAEN 4321).

La ultima verificare, REPCONS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 23.273.383 lei și un rezultat net de 4.583.126 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 5 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are REPCONS SRL?

REPCONS SRL (CUI 3376230) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 5 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă REPCONS SRL în sectorul său?

REPCONS SRL ocupă locul 171 din 9.814 firme active cu bilanț depus în CAEN 4321 (Lucrări de instalații electrice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este REPCONS SRL față de firmele din același domeniu?

REPCONS SRL este mai veche decât 100% dintre cele 17.137 de firme active cu CAEN 4321.

Este REPCONS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare REPCONS SRL (CUI 3376230) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este REPCONS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, REPCONS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în REPCONS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru REPCONS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este REPCONS SRL plătitoare de TVA?

Da, REPCONS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a REPCONS SRL?

În anul 2025, REPCONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 23.273.383 lei și un număr mediu de 30 de angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu REPCONS SRL?

Firmoscop analizează REPCONS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4321 din Sibiu, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 5 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.