Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › RADU COM SI RADU PROD SRL

RADU COM SI RADU PROD SRL

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 3379350 · J1993000966401
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RADU COM SI RADU PROD SRL
Cod fiscal (CIF) RO3379350
Nr. Reg. Comerțului J1993000966401
Sediu social Str. Maior Vasile Băcilă nr. 7, bl. 4, sc. 1, et. PARTER, ap. 1, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 22842
Telefon 0723144579

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

RADU DRAGHICI · administratorRADU MARIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 11.01.1993
CAEN4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RADU COM SI RADU PROD SRL după CUI 3379350 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 88/100
Cifră de afaceri 2025
1.101.463 lei
-30.0% vs 2024
Profit net 2025
14.399 lei
-94.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.3%
Față de sectorpeste 27% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 73% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.806.350 lei20142015: 1.955.297 lei20152016: 1.192.039 lei20162017: 1.089.717 lei20172018: 1.060.396 lei20182019: 734.210 lei20192020: 1.704.046 lei20202021: 263.639 lei20212022: 840.916 lei20222023: 713.163 lei20232024: 1.581.211 lei20242025: 1.101.463 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.101.463 lei 14.399 lei 4
2024 1.581.211 lei 248.293 lei 5
2023 713.163 lei 120.684 lei 6
2022 840.916 lei 76.147 lei 6
2021 263.639 lei -145.166 lei 7
2020 1.704.046 lei 206.665 lei 8
2019 734.210 lei -311.402 lei 6
2018 1.060.396 lei 59.967 lei 6
2017 1.089.717 lei 320.673 lei 7
2016 1.192.039 lei -180.967 lei 8
2015 1.955.297 lei 261.622 lei 8
2014 1.806.350 lei 44.331 lei 7
2013 802.988 lei -245.840 lei 6
2012 1.265.794 lei 131.358 lei 6
2011 557.703 lei 11.754 lei 6
2010 798.914 lei -13.654 lei 6
2009 2.137.932 lei 84.741 lei 6
2008 1.844.305 lei 595.008 lei 6

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 21 zile−23 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 19 zile+4 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,31%−14,39 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 13,24%−17,07 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 7,55×+4,25 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,15×−0,28 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 3,47%−53,4 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 3,01%−36,62 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 86,81%+17,12 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 275.366 lei−40.876 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,3×−0,22 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 188,38×−785,27 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 2 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,2%−19,61 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 500 din 4.860 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 2,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 6.004 din 19.762 firme active cu bilanț depus (CAEN 4100)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 31.955 firme active din sector
SectorCAEN 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)2
Valoare totală (2026)11.220 lei

Cumpărători: SC ECOVOL ILFOV SA, COMUNA OSTROV

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume154
Dintre care radiate (închise)53

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RADU COM SI RADU PROD SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RADU COM SI RADU PROD SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru RADU COM SI RADU PROD SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RADU COM SI RADU PROD SRL, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 3379350, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1993000966401. Firma a fost înființată la data de 26 februarie 1993 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

La ultima verificare, RADU COM SI RADU PROD SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.101.463 lei și un rezultat net de 14.399 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RADU COM SI RADU PROD SRL?

RADU COM SI RADU PROD SRL (CUI 3379350) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RADU COM SI RADU PROD SRL în sectorul său?

RADU COM SI RADU PROD SRL ocupă locul 6.004 din 19.762 firme active cu bilanț depus în CAEN 4100 (Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RADU COM SI RADU PROD SRL față de firmele din același domeniu?

RADU COM SI RADU PROD SRL este mai veche decât 99% dintre cele 31.955 firme active cu CAEN 4100.

Este RADU COM SI RADU PROD SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare RADU COM SI RADU PROD SRL (CUI 3379350) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RADU COM SI RADU PROD SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RADU COM SI RADU PROD SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RADU COM SI RADU PROD SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RADU COM SI RADU PROD SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RADU COM SI RADU PROD SRL plătitoare de TVA?

Da, RADU COM SI RADU PROD SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RADU COM SI RADU PROD SRL?

În anul 2025, RADU COM SI RADU PROD SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.101.463 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RADU COM SI RADU PROD SRL?

Firmoscop analizează RADU COM SI RADU PROD SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.