Sari la conținut
FirmoscopFirmeAlba › MAYA TECHNOLOGY SRL

MAYA TECHNOLOGY SRL

Înființată în 2014 · 11 ani vechime · Orş. Câmpeni
CUI 33796626 · J01/677/2014
Fără probleme găsite Re-verificat · 6 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MAYA TECHNOLOGY SRL
CUI 33796626
Nr. Reg. Comerțului J01/677/2014
Sediu social Str. Mesteacănului nr. 9B, Orş. Câmpeni, jud. ALBA, 515500

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 6 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 12.11.2014
CAEN1629 · Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 6 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 6 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 6 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 6 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 6 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MAYA TECHNOLOGY SRL după CUI 33796626 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 78/100
Cifră de afaceri 2025
146.536 lei
-33.0% vs 2024
Profit net 2025
4.308 lei
-46.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.9%
Față de sectorpeste 51% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 755 de firme din Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,5%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 48% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 850 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.648 lei20142015: 41.945 lei20152016: 26.763 lei20162017: 29.718 lei20172018: 26.104 lei20182020: 136.500 lei20202021: 182.014 lei20212022: 250.940 lei20222023: 279.344 lei20232024: 217.338 lei20242025: 146.536 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 146.536 lei 4.308 lei 2
2024 217.338 lei 8.097 lei 3
2023 279.344 lei 15.752 lei 3
2022 250.940 lei 34.677 lei 4
2021 182.014 lei 2.528 lei 3
2020 136.500 lei 39.027 lei 2
2019 0 lei
2018 26.104 lei -4.018 lei 1
2017 29.718 lei -15.186 lei 1
2016 26.763 lei 3.124 lei 1
2015 41.945 lei 19.337 lei
2014 1.648 lei -2.606 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2014–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 440 zile+173 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 76 zile−23 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,94%−0,79 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 72,68%+0,74 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,38× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,66×+0,1 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 6,49%−6,55 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,77%−1,89 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 27,32%−0,74 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 73.268 lei+822 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,6×−0,38 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,78×−1,38 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 467 zile+298 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,55%−1,34 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 212 din 795 firme active cu bilanț depus (CAEN 1629)
Vechime relativămai veche decât 70% dintre cele 2.764 firme active din sector
SectorCAEN 1629 · Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J1/677/2014 → J01/677/2014
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J01/677/2014 → J1/677/2014

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MAYA TECHNOLOGY SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MAYA TECHNOLOGY SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MAYA TECHNOLOGY SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MAYA TECHNOLOGY SRL, cu sediul în Orş. Câmpeni, are codul unic de înregistrare (CUI) 33796626, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J01/677/2014. Firma a fost înființată la data de 13 noiembrie 2014 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite (CAEN 1629).

La ultima verificare, MAYA TECHNOLOGY SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 146.536 lei și un rezultat net de 4.308 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 6 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MAYA TECHNOLOGY SRL?

MAYA TECHNOLOGY SRL (CUI 33796626) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 6 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MAYA TECHNOLOGY SRL în sectorul său?

MAYA TECHNOLOGY SRL ocupă locul 212 din 795 firme active cu bilanț depus în CAEN 1629 (Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MAYA TECHNOLOGY SRL față de firmele din același domeniu?

MAYA TECHNOLOGY SRL este mai veche decât 70% dintre cele 2.764 firme active cu CAEN 1629.

Este MAYA TECHNOLOGY SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MAYA TECHNOLOGY SRL (CUI 33796626) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MAYA TECHNOLOGY SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MAYA TECHNOLOGY SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MAYA TECHNOLOGY SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MAYA TECHNOLOGY SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MAYA TECHNOLOGY SRL plătitoare de TVA?

Nu, MAYA TECHNOLOGY SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MAYA TECHNOLOGY SRL?

În anul 2025, MAYA TECHNOLOGY SRL a raportat o cifră de afaceri de 146.536 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MAYA TECHNOLOGY SRL?

Firmoscop analizează MAYA TECHNOLOGY SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Alba

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Alba

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 6 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.