Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › CHERRY POINT REAL ESTATE SRL

CHERRY POINT REAL ESTATE SRL

Înființată în 2014 · 11 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 33801072 · J2014013265402
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CHERRY POINT REAL ESTATE SRL
Cod fiscal (CIF) RO33801072
Nr. Reg. Comerțului J2014013265402
Sediu social Str. Telega nr. 6, bl. TRONSON C, et. 11, ap. 81, CAM. 1, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 12411

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CISER ANDI CIPRIAN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 13.11.2014
CAEN7312 · Servicii de reprezentare media
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CHERRY POINT REAL ESTATE SRL după CUI 33801072 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
343.251 lei
+155.0% vs 2024
Profit net 2025
89.182 lei
+136.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă26.0%
Față de sectorpeste 53% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 4.023 de firme din Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 22,7%.

Datorii / capital2.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 0 lei20142015: 153.707 lei20152016: 154.216 lei20162017: 41.691 lei20172018: 121.675 lei20182019: 160.612 lei20192020: 221.589 lei20202021: 305.311 lei20212022: 280.398 lei20222023: 124.860 lei20232024: 134.865 lei20242025: 343.251 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 343.251 lei 89.182 lei
2024 134.865 lei 37.764 lei
2023 124.860 lei -29.014 lei 1
2022 280.398 lei 122.165 lei 1
2021 305.311 lei 140.448 lei 1
2020 221.589 lei 75.402 lei 1
2019 160.612 lei 82.280 lei 1
2018 121.675 lei 56.232 lei 1
2017 41.691 lei 5.805 lei
2016 154.216 lei 91.133 lei
2015 153.707 lei 9.338 lei
2014 0 lei -116 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2014–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 208 zile−207 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 44 zile−67 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 25,98%−2,02 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 67,94%−9,69 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,47×+0,18 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,12×−1,35 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 96,49%+10,96 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 30,94%+11,8 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 32,06%+9,69 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,19×+0,51 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2.768,15×+1.680,53 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 44,7%+2,67 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 263 din 820 firme active cu bilanț depus (CAEN 7312)
Vechime relativămai veche decât 62% dintre cele 1.360 firme active din sector
SectorCAEN 7312 · Servicii de reprezentare media →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CHERRY POINT REAL ESTATE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CHERRY POINT REAL ESTATE SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CHERRY POINT REAL ESTATE SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CHERRY POINT REAL ESTATE SRL, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 33801072, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2014013265402. Firma a fost înființată la data de 13 noiembrie 2014 și are ca obiect principal de activitate Servicii de reprezentare media (CAEN 7312).

La ultima verificare, CHERRY POINT REAL ESTATE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 343.251 lei și un rezultat net de 89.182 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CHERRY POINT REAL ESTATE SRL?

CHERRY POINT REAL ESTATE SRL (CUI 33801072) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CHERRY POINT REAL ESTATE SRL în sectorul său?

CHERRY POINT REAL ESTATE SRL ocupă locul 263 din 820 firme active cu bilanț depus în CAEN 7312 (Servicii de reprezentare media), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CHERRY POINT REAL ESTATE SRL față de firmele din același domeniu?

CHERRY POINT REAL ESTATE SRL este mai veche decât 62% dintre cele 1.360 firme active cu CAEN 7312.

Este CHERRY POINT REAL ESTATE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CHERRY POINT REAL ESTATE SRL (CUI 33801072) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CHERRY POINT REAL ESTATE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CHERRY POINT REAL ESTATE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CHERRY POINT REAL ESTATE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CHERRY POINT REAL ESTATE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CHERRY POINT REAL ESTATE SRL plătitoare de TVA?

Da, CHERRY POINT REAL ESTATE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CHERRY POINT REAL ESTATE SRL?

În anul 2025, CHERRY POINT REAL ESTATE SRL a raportat o cifră de afaceri de 343.251 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CHERRY POINT REAL ESTATE SRL?

Firmoscop analizează CHERRY POINT REAL ESTATE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Marketing & Publicitate în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.