Sari la conținut
FirmoscopFirmeBacău › CARMO FOREST PREST SRL

CARMO FOREST PREST SRL

Înființată în 2014 · 11 ani vechime · Sat Păltiniş Com. Asău
CUI 33818392 · J2014001068040
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CARMO FOREST PREST SRL
Cod fiscal (CIF) RO33818392
Nr. Reg. Comerțului J2014001068040
Sediu social PĂLTINIŞ nr. 248, Sat Păltiniş Com. Asău, jud. BACĂU, 607024
Telefon 400234388125

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 19.11.2014
CAEN0220 · Exploatarea forestieră
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CARMO FOREST PREST SRL după CUI 33818392 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2025
1.099.170 lei
-40.0% vs 2024
Profit net 2025
-15.638 lei
-154.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-1.4%
Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 0 lei20142015: 98.768 lei20152016: 288.239 lei20162017: 1.200.283 lei20172018: 1.191.543 lei20182019: 1.382.349 lei20192020: 1.630.930 lei20202021: 1.703.096 lei20212022: 1.631.132 lei20222023: 1.893.923 lei20232024: 1.847.107 lei20242025: 1.099.170 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.099.170 lei -15.638 lei 6
2024 1.847.107 lei 28.674 lei 5
2023 1.893.923 lei 85.129 lei 7
2022 1.631.132 lei 38.547 lei 7
2021 1.703.096 lei 301.451 lei 7
2020 1.630.930 lei 84.375 lei 5
2019 1.382.349 lei 30.158 lei 9
2018 1.191.543 lei 30.155 lei 6
2017 1.200.283 lei 230.492 lei 4
2016 288.239 lei 77.967 lei 1
2015 98.768 lei -1.815 lei 1
2014 0 lei -1.914 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2014–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 29 zile−19 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 56 zile+1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -1,42%−2,97 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 29,91%+1,58 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,34×−0,19 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,43× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -7,55%−12,23 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -5,29%−8,65 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 70,09%−1,58 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 183.195 lei−186.226 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,72×+1,56 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 29,87×+25,78 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 12 zile−77 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -0,34%−4,97 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 207 din 1.277 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 8,6% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.101 din 4.038 firme active cu bilanț depus (CAEN 0220)
Vechime relativămai veche decât 53% dintre cele 6.148 firme active din sector
SectorCAEN 0220 · Exploatarea forestieră →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)2
Valoare totală (2024)672.013 lei

Autorități: REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2024)12.000 lei

Cumpărători: COMUNA ASAU (CONSILIUL LOCAL AL COMUNEI ASAU JUD. BACAU)

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 4 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J04/1068/2014 → J2014001068040
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J4/1068/2014 → J04/1068/2014
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J04/1068/2014 → J4/1068/2014
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J4/1068/2014 → J04/1068/2014

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CARMO FOREST PREST SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CARMO FOREST PREST SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CARMO FOREST PREST SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CARMO FOREST PREST SRL, cu sediul în Sat Păltiniş Com. Asău, are codul unic de înregistrare (CUI) 33818392, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2014001068040. Firma a fost înființată la data de 19 noiembrie 2014 și are ca obiect principal de activitate Exploatarea forestieră (CAEN 0220).

La ultima verificare, CARMO FOREST PREST SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.099.170 lei și un rezultat net de -15.638 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CARMO FOREST PREST SRL?

CARMO FOREST PREST SRL (CUI 33818392) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CARMO FOREST PREST SRL în sectorul său?

CARMO FOREST PREST SRL ocupă locul 1.101 din 4.038 firme active cu bilanț depus în CAEN 0220 (Exploatarea forestieră), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CARMO FOREST PREST SRL față de firmele din același domeniu?

CARMO FOREST PREST SRL este mai veche decât 53% dintre cele 6.148 firme active cu CAEN 0220.

Este CARMO FOREST PREST SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CARMO FOREST PREST SRL (CUI 33818392) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CARMO FOREST PREST SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CARMO FOREST PREST SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CARMO FOREST PREST SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CARMO FOREST PREST SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CARMO FOREST PREST SRL plătitoare de TVA?

Da, CARMO FOREST PREST SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CARMO FOREST PREST SRL?

În anul 2025, CARMO FOREST PREST SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.099.170 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CARMO FOREST PREST SRL?

Firmoscop analizează CARMO FOREST PREST SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bacău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bacău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.