Sari la conținut
FirmoscopFirmeBuzău › MADRYDAN BRAND SRL

MADRYDAN BRAND SRL

Înființată în 2014 · 11 ani vechime · Sat Pârscov Com. Pârscov
CUI 33843221 · J10/824/2014
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MADRYDAN BRAND SRL
Cod fiscal (CIF) RO33843221
Nr. Reg. Comerțului J10/824/2014
Sediu social PÎRSCOV nr. 246 BIS, Sat Pârscov Com. Pârscov, jud. BUZĂU, 127450
Telefon 0760299465

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

VĂCĂROIU DAN-GABRIEL · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 26.11.2014
CAEN4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MADRYDAN BRAND SRL după CUI 33843221 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 94/100
Cifră de afaceri 2025
482.127 lei
+54.0% vs 2024
Profit net 2025
24.243 lei
+4910.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.0%
Față de sectorpeste 57% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 4.804 de firme din Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,5%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 25% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.666 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital4.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.378 lei20142015: 175.915 lei20152016: 198.755 lei20162017: 209.662 lei20172018: 210.769 lei20182019: 332.200 lei20192020: 192.284 lei20202021: 230.573 lei20212022: 288.171 lei20222023: 287.898 lei20232024: 313.098 lei20242025: 482.127 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 482.127 lei 24.243 lei 1
2024 313.098 lei -504 lei 1
2023 287.898 lei -29.084 lei 2
2022 288.171 lei -7.812 lei 2
2021 230.573 lei -13.009 lei 1
2020 192.284 lei 19.245 lei 1
2019 332.200 lei 34.154 lei 2
2018 210.769 lei -5.671 lei 2
2017 209.662 lei -105 lei 2
2016 198.755 lei 2.493 lei 1
2015 175.915 lei 4.317 lei 1
2014 2.378 lei -2.560 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2014–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 87 zile−41 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,03%+5,19 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 81,65%−16,86 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,22×+0,2 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 4,45×−61,74 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 93,58%+123,87 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 17,18%+17,63 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 18,35%+16,86 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 482.127 lei+169.029 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,42×+0,62 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,52×+0,57 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 104 zile−20 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 8,31%+7,46 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.386 din 4.172 firme active cu bilanț depus (CAEN 4673)
Vechime relativămai veche decât 39% dintre cele 8.122 firme active din sector
SectorCAEN 4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Pîrscov, Comuna Pîrscov → Sat Pârscov Com. Pârscov

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MADRYDAN BRAND SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MADRYDAN BRAND SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MADRYDAN BRAND SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MADRYDAN BRAND SRL, cu sediul în Sat Pârscov Com. Pârscov, are codul unic de înregistrare (CUI) 33843221, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J10/824/2014. Firma a fost înființată la data de 26 noiembrie 2014 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN 4673).

La ultima verificare, MADRYDAN BRAND SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 482.127 lei și un rezultat net de 24.243 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MADRYDAN BRAND SRL?

MADRYDAN BRAND SRL (CUI 33843221) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MADRYDAN BRAND SRL în sectorul său?

MADRYDAN BRAND SRL ocupă locul 1.386 din 4.172 firme active cu bilanț depus în CAEN 4673 (Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MADRYDAN BRAND SRL față de firmele din același domeniu?

MADRYDAN BRAND SRL este mai veche decât 39% dintre cele 8.122 firme active cu CAEN 4673.

Este MADRYDAN BRAND SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MADRYDAN BRAND SRL (CUI 33843221) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MADRYDAN BRAND SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MADRYDAN BRAND SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MADRYDAN BRAND SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MADRYDAN BRAND SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MADRYDAN BRAND SRL plătitoare de TVA?

Da, MADRYDAN BRAND SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MADRYDAN BRAND SRL?

În anul 2025, MADRYDAN BRAND SRL a raportat o cifră de afaceri de 482.127 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MADRYDAN BRAND SRL?

Firmoscop analizează MADRYDAN BRAND SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Buzău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Buzău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.