Sari la conținut
FirmoscopFirmeDâmbovița › PRIVILEGE BLUE S.R.L.

PRIVILEGE BLUE S.R.L.

Înființată în 2014 · 11 ani vechime · Mun. Târgovişte
CUI 33903420 · J2014000719154
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PRIVILEGE BLUE S.R.L.
CUI 33903420
Nr. Reg. Comerțului J2014000719154
Sediu social Str. Tineretului, bl. 26, sc. B, et. 10, ap. 85, Mun. Târgovişte, jud. DÂMBOVIŢA

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

DIRĂ FLORINEL · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 16.12.2014
CAEN5221 · Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PRIVILEGE BLUE S.R.L. după CUI 33903420 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
152.390 lei
+148.0% vs 2024
Profit net 2025
79.350 lei
+413.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă52.1%
Față de sectorpeste 93% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 834 de firme din Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 7,0%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 35% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 893 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2015: 104.265 lei104K lei20152016: 217.627 lei218K lei20162017: 211.063 lei211K lei20172018: 220.625 lei221K lei20182021: 149.230 lei149K lei20212023: 121.400 lei121K lei20232024: 61.503 lei62K lei20242025: 152.390 lei152K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 152.390 lei 79.350 lei 1
2024 61.503 lei -25.347 lei 1
2023 121.400 lei 48.183 lei 2
2021 149.230 lei 46.059 lei 1
2018 220.625 lei -79.428 lei 5
2017 211.063 lei 2.396 lei 5
2016 217.627 lei 67.365 lei 4
2015 104.265 lei 14.500 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2015–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 40 zile−67 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 70 zile+43 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 52,07%+93,28 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 20,11%−350,67 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,97×+4,7 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,25× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 119,86% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 95,76%+617,73 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 79,89%+350,67 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 152.390 lei+90.887 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,84×−10,83 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 113,73%+141 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 637 din 1.378 firme active cu bilanț depus (CAEN 5221)
Vechime relativămai veche decât 68% dintre cele 2.671 firme active din sector
SectorCAEN 5221 · Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PRIVILEGE BLUE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PRIVILEGE BLUE S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PRIVILEGE BLUE S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PRIVILEGE BLUE S.R.L., cu sediul în Mun. Târgovişte, are codul unic de înregistrare (CUI) 33903420, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2014000719154. Firma a fost înființată la data de 16 decembrie 2014 și are ca obiect principal de activitate Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre (CAEN 5221).

La ultima verificare, PRIVILEGE BLUE S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 152.390 lei și un rezultat net de 79.350 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PRIVILEGE BLUE S.R.L.?

PRIVILEGE BLUE S.R.L. (CUI 33903420) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PRIVILEGE BLUE S.R.L. în sectorul său?

PRIVILEGE BLUE S.R.L. ocupă locul 637 din 1.378 firme active cu bilanț depus în CAEN 5221 (Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PRIVILEGE BLUE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

PRIVILEGE BLUE S.R.L. este mai veche decât 68% dintre cele 2.671 firme active cu CAEN 5221.

Este PRIVILEGE BLUE S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare PRIVILEGE BLUE S.R.L. (CUI 33903420) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PRIVILEGE BLUE S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PRIVILEGE BLUE S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PRIVILEGE BLUE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PRIVILEGE BLUE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PRIVILEGE BLUE S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, PRIVILEGE BLUE S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PRIVILEGE BLUE S.R.L.?

În anul 2025, PRIVILEGE BLUE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 152.390 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PRIVILEGE BLUE S.R.L.?

Firmoscop analizează PRIVILEGE BLUE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dâmboviţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Dâmbovița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.