Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › ASCENT HYGIENE SMART SRL

ASCENT HYGIENE SMART SRL

Înființată în 2014 · 11 ani vechime · Sector 6 Mun. Bucureşti
CUI 33905847 · J2014014578400
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ASCENT HYGIENE SMART SRL
Cod fiscal (CIF) RO33905847
Nr. Reg. Comerțului J2014014578400
Sediu social Prl. Ghencea nr. 320C, et. 3, ap. 8, CAMERA 1, Sector 6 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Telefon 0722433989

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

NEACŞU MARIA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 16.12.2014
CAEN4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ASCENT HYGIENE SMART SRL după CUI 33905847 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.672.328 lei
-20.0% vs 2024
Profit net 2025
359.073 lei
-23.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă21.5%
Față de sectorpeste 87% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 8.918 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,2%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 76% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.701 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 0 lei20142015: 710.219 lei20152016: 835.867 lei20162017: 874.539 lei20172018: 899.002 lei20182019: 1.351.024 lei20192020: 1.468.712 lei20202021: 1.508.142 lei20212022: 1.972.398 lei20222023: 2.290.898 lei20232024: 2.082.900 lei20242025: 1.672.328 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.672.328 lei 359.073 lei 3
2024 2.082.900 lei 467.132 lei 3
2023 2.290.898 lei 619.311 lei 2
2022 1.972.398 lei 540.510 lei 2
2021 1.508.142 lei 291.841 lei 2
2020 1.468.712 lei 295.633 lei 2
2019 1.351.024 lei 175.529 lei 2
2018 899.002 lei 9.802 lei 2
2017 874.539 lei 4.870 lei 3
2016 835.867 lei 32.836 lei 2
2015 710.219 lei 73.815 lei 1
2014 0 lei -243 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2014–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 172 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 97 zile+53 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 21,47%−0,96 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 68,68%+11,75 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,46×−0,3 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,19×+0,87 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,93%+37,14 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 31,3%+4,25 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 31,32%−11,75 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 557.443 lei−136.857 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,46×+0,25 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 8,88×−0,73 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 41 zile+3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 32,01%−1,17 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.351 din 10.677 firme active cu bilanț depus (CAEN 4712)
Vechime relativămai veche decât 69% dintre cele 19.919 firme active din sector
SectorCAEN 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume161
Dintre care în procedură de insolvență7
Dintre care radiate (închise)134

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ASCENT HYGIENE SMART SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ASCENT HYGIENE SMART SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ASCENT HYGIENE SMART SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ASCENT HYGIENE SMART SRL, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 33905847, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2014014578400. Firma a fost înființată la data de 16 decembrie 2014 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4712).

La ultima verificare, ASCENT HYGIENE SMART SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.672.328 lei și un rezultat net de 359.073 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ASCENT HYGIENE SMART SRL?

ASCENT HYGIENE SMART SRL (CUI 33905847) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ASCENT HYGIENE SMART SRL în sectorul său?

ASCENT HYGIENE SMART SRL ocupă locul 1.351 din 10.677 firme active cu bilanț depus în CAEN 4712 (Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ASCENT HYGIENE SMART SRL față de firmele din același domeniu?

ASCENT HYGIENE SMART SRL este mai veche decât 69% dintre cele 19.919 firme active cu CAEN 4712.

Este ASCENT HYGIENE SMART SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ASCENT HYGIENE SMART SRL (CUI 33905847) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ASCENT HYGIENE SMART SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ASCENT HYGIENE SMART SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ASCENT HYGIENE SMART SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ASCENT HYGIENE SMART SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ASCENT HYGIENE SMART SRL plătitoare de TVA?

Da, ASCENT HYGIENE SMART SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ASCENT HYGIENE SMART SRL?

În anul 2025, ASCENT HYGIENE SMART SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.672.328 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ASCENT HYGIENE SMART SRL?

Firmoscop analizează ASCENT HYGIENE SMART SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.