Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › UCR NEXT GEN SRL

UCR NEXT GEN SRL

Înființată în 2014 · 11 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 33920375 · J2014014760403
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire UCR NEXT GEN SRL
Cod fiscal (CIF) RO33920375
Nr. Reg. Comerțului J2014014760403
Sediu social Str. Ţepeş Vodă nr. 27, et. PARTER, Camera serviciu nr.1, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 21521
Telefon 0213000154

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

LINCA DANIEL FLORIN · administrator

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 07.04.2026
CAEN3320 · Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută UCR NEXT GEN SRL după CUI 33920375 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
840.451 lei
0.0% vs 2024
Profit net 2025
39.227 lei
-52.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă4.7%
Față de sectorpeste 24% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 655 de firme din Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 21,6%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 77% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 655 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 0 lei20142015: 5.600 lei20152016: 50.608 lei20162017: 8.845.896 lei20172018: 7.366.250 lei20182019: 4.497.948 lei20192020: 3.267.688 lei20202021: 1.719.083 lei20212022: 927.717 lei20222023: 780.254 lei20232024: 837.391 lei20242025: 840.451 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 840.451 lei 39.227 lei 5
2024 837.391 lei 82.097 lei 5
2023 780.254 lei 140.927 lei 4
2022 927.717 lei 215.392 lei 4
2021 1.719.083 lei 220.035 lei 5
2020 3.267.688 lei 10.228 lei 10
2019 4.497.948 lei 41.092 lei 23
2018 7.366.250 lei 202.395 lei 38
2017 8.845.896 lei 364.299 lei 44
2016 50.608 lei 1.327 lei 5
2015 5.600 lei 157 lei
2014 0 lei -17 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2014–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 53 zile+14 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 35 zile−34 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,67%−5,13 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 66,66%+17,65 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,5×−0,54 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,95×+1 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 62,74%−24,51 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 21,47%−23,71 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 34,22%−17,56 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 168.090 lei+612 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,6× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 5,66%−7,28 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 280 din 905 firme active cu bilanț depus (CAEN 3320)
Vechime relativămai veche decât 63% dintre cele 1.427 firme active din sector
SectorCAEN 3320 · Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 07.04.2026
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 07.04.2026 → funcțiune

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru UCR NEXT GEN SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți UCR NEXT GEN SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru UCR NEXT GEN SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

UCR NEXT GEN SRL, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 33920375, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2014014760403. Firma a fost înființată la data de 22 decembrie 2014 și are ca obiect principal de activitate Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale (CAEN 3320).

La ultima verificare, UCR NEXT GEN SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 840.451 lei și un rezultat net de 39.227 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are UCR NEXT GEN SRL?

UCR NEXT GEN SRL (CUI 33920375) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă UCR NEXT GEN SRL în sectorul său?

UCR NEXT GEN SRL ocupă locul 280 din 905 firme active cu bilanț depus în CAEN 3320 (Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este UCR NEXT GEN SRL față de firmele din același domeniu?

UCR NEXT GEN SRL este mai veche decât 63% dintre cele 1.427 firme active cu CAEN 3320.

Este UCR NEXT GEN SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare UCR NEXT GEN SRL (CUI 33920375) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este UCR NEXT GEN SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, UCR NEXT GEN SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în UCR NEXT GEN SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru UCR NEXT GEN SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este UCR NEXT GEN SRL plătitoare de TVA?

Da, UCR NEXT GEN SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a UCR NEXT GEN SRL?

În anul 2025, UCR NEXT GEN SRL a raportat o cifră de afaceri de 840.451 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu UCR NEXT GEN SRL?

Firmoscop analizează UCR NEXT GEN SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.