Sari la conținut
FirmoscopFirmeHunedoara › SANTAMED STAR S.R.L.

SANTAMED STAR S.R.L.

Înființată în 2015 · 11 ani vechime · Sat Sântămăria-Orlea Com. Sântămăria-Orlea
CUI 34009497 · J20/67/2015
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneDatorii ANAF · 234K leiPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SANTAMED STAR S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO34009497
Nr. Reg. Comerțului J20/67/2015
Sediu social SÎNTĂMĂRIA-ORLEA nr. 194, Sat Sântămăria-Orlea Com. Sântămăria-Orlea, jud. HUNEDOARA, 337440
Telefon 0724374011

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

OLARIU ȘTEFAN-CĂTĂLIN · administratorNĂLĂŢAN ILIE ALIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 23.01.2015
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)234.050 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 234.050 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SANTAMED STAR S.R.L. după CUI 34009497 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
4.274.725 lei
+43.0% vs 2024
Profit net 2025
1.134.610 lei
+561.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă26.5%
Față de sectorpeste 67% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector10 angajați · peste 89% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2015: 281.496 lei20152016: 71.520 lei20162017: 252.155 lei20172018: 169.137 lei20182019: 1.187.190 lei20192020: 703.721 lei20202021: 568.597 lei20212022: 1.466.614 lei20222023: 2.052.756 lei20232024: 2.992.896 lei20242025: 4.274.725 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 4.274.725 lei 1.134.610 lei 10
2024 2.992.896 lei 171.435 lei 9
2023 2.052.756 lei 628.086 lei 6
2022 1.466.614 lei 50.974 lei 5
2021 568.597 lei 40.955 lei 3
2020 703.721 lei 108.512 lei 3
2019 1.187.190 lei 343.047 lei 3
2018 169.137 lei -142.951 lei 1
2017 252.155 lei 29.650 lei 2
2016 71.520 lei -18.147 lei 2
2015 281.496 lei 73.687 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2015–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 149 zile−102 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 151 zile−26 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 26,54%+20,81 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 59,88%−31,03 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,67×+0,57 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,54×−10,46 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,98%+0,24 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 38,94%+31,38 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 38,95%+31,37 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 427.473 lei+94.929 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,47×+0,15 cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 46,14%+36,58 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 862 din 32.049 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 62% dintre cele 67.170 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)3
Valoare totală (2024)5.194.080 lei

Autorități: Comuna Berliste (Primaria comunei Berliste), ORASUL HATEG, COMUNA SANTAMARIA ORLEA

Achiziții directe (SEAP)4
Valoare totală (2025–2026)1.795.355 lei

Cumpărători: Comuna Berliste (Primaria comunei Berliste), ORASUL HATEG, COMUNA SANTAMARIA ORLEA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SANTAMED STAR S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SANTAMED STAR S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SANTAMED STAR S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SANTAMED STAR S.R.L., cu sediul în Sat Sântămăria-Orlea Com. Sântămăria-Orlea, are codul unic de înregistrare (CUI) 34009497, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J20/67/2015. Firma a fost înființată la data de 23 ianuarie 2015 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, SANTAMED STAR S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 234K lei. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4.274.725 lei și un rezultat net de 1.134.610 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SANTAMED STAR S.R.L.?

SANTAMED STAR S.R.L. (CUI 34009497) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SANTAMED STAR S.R.L. în sectorul său?

SANTAMED STAR S.R.L. ocupă locul 862 din 32.049 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SANTAMED STAR S.R.L. față de firmele din același domeniu?

SANTAMED STAR S.R.L. este mai veche decât 62% dintre cele 67.170 firme active cu CAEN 4120.

Este SANTAMED STAR S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare SANTAMED STAR S.R.L. (CUI 34009497) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SANTAMED STAR S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SANTAMED STAR S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are SANTAMED STAR S.R.L. datorii la stat?

La ultima verificare, SANTAMED STAR S.R.L. figura cu restanțe de 234.050 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în SANTAMED STAR S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SANTAMED STAR S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SANTAMED STAR S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, SANTAMED STAR S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SANTAMED STAR S.R.L.?

În anul 2025, SANTAMED STAR S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 4.274.725 lei și un număr mediu de 10 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SANTAMED STAR S.R.L.?

Firmoscop analizează SANTAMED STAR S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Hunedoara

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Hunedoara →

Mergi mai departe

Firme din Hunedoara

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.