Sari la conținut
FirmoscopFirmeAlba › OVA & VALI LOGISTICS SRL

OVA & VALI LOGISTICS SRL

Înființată în 2015 · 11 ani vechime · Sat Crăciunelu de Jos Com. Crăciunelu de Jos
CUI 34020967 · J2015000068017
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire OVA & VALI LOGISTICS SRL
CUI 34020967
Nr. Reg. Comerțului J2015000068017
Sediu social Str. 6 Martie nr. 164, Sat Crăciunelu de Jos Com. Crăciunelu de Jos, jud. ALBA, 517260

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MAIER EMILIA CODRUȚA · administratorMAIER VALENTIN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 27.01.2015
CAEN9621 · Activități de coafură și frizerie
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută OVA & VALI LOGISTICS SRL după CUI 34020967 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 40/100
Cifră de afaceri 2025
55.890 lei
-9.0% vs 2024
Profit net 2025
3.408 lei
+166.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6.1%
Față de sectorpeste 59% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 7.522 de firme din Activități de coafură și frizerie care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,8%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 34% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.799 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2015: 90.143 lei20152016: 35.720 lei20162017: 80.298 lei20172018: 120.214 lei20182019: 13.963 lei20192020: 14.215 lei20202021: 21.410 lei20212022: 32.570 lei20222023: 39.630 lei20232024: 61.300 lei20242025: 55.890 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 55.890 lei 3.408 lei 1
2024 61.300 lei -5.142 lei 1
2023 39.630 lei -9.688 lei 1
2022 32.570 lei -3.201 lei 1
2021 21.410 lei 9.638 lei 1
2020 14.215 lei 363 lei
2019 13.963 lei 21.455 lei 1
2018 120.214 lei -8.047 lei 1
2017 80.298 lei -66.522 lei 2
2016 35.720 lei -96.414 lei 2
2015 90.143 lei -68.294 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2015–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.546 zile+160 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,1%+14,49 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1.637,18%−1.662,65 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,06× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 23,57%+96,49 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -1.537,18%+1.662,65 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 55.890 lei−5.410 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,87×−4,82 cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 7,65%+14,53 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4.186 din 6.715 firme active cu bilanț depus (CAEN 9621)
Vechime relativămai veche decât 78% dintre cele 20.777 firme active din sector
SectorCAEN 9621 · Activități de coafură și frizerie →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru OVA & VALI LOGISTICS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți OVA & VALI LOGISTICS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

OVA & VALI LOGISTICS SRL, cu sediul în Sat Crăciunelu de Jos Com. Crăciunelu de Jos, are codul unic de înregistrare (CUI) 34020967, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2015000068017. Firma a fost înființată la data de 27 ianuarie 2015 și are ca obiect principal de activitate Activități de coafură și frizerie (CAEN 9621).

La ultima verificare, OVA & VALI LOGISTICS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 55.890 lei și un rezultat net de 3.408 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are OVA & VALI LOGISTICS SRL?

OVA & VALI LOGISTICS SRL (CUI 34020967) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă OVA & VALI LOGISTICS SRL în sectorul său?

OVA & VALI LOGISTICS SRL ocupă locul 4.186 din 6.715 firme active cu bilanț depus în CAEN 9621 (Activități de coafură și frizerie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este OVA & VALI LOGISTICS SRL față de firmele din același domeniu?

OVA & VALI LOGISTICS SRL este mai veche decât 78% dintre cele 20.777 firme active cu CAEN 9621.

Este OVA & VALI LOGISTICS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare OVA & VALI LOGISTICS SRL (CUI 34020967) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este OVA & VALI LOGISTICS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, OVA & VALI LOGISTICS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în OVA & VALI LOGISTICS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru OVA & VALI LOGISTICS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este OVA & VALI LOGISTICS SRL plătitoare de TVA?

Nu, OVA & VALI LOGISTICS SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a OVA & VALI LOGISTICS SRL?

În anul 2025, OVA & VALI LOGISTICS SRL a raportat o cifră de afaceri de 55.890 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu OVA & VALI LOGISTICS SRL?

Firmoscop analizează OVA & VALI LOGISTICS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Alba

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Servicii personale în Alba →

Mergi mai departe

Firme din Alba

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.