Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › RS ROADRUNNERS SRL

RS ROADRUNNERS SRL

Înființată în 2015 · 11 ani vechime · Sat Giarmata Com. Giarmata
CUI 34045775 · J2015000232357
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RS ROADRUNNERS SRL
Cod fiscal (CIF) RO34045775
Nr. Reg. Comerțului J2015000232357
Sediu social Str. Industriilor nr. 6B, Sat Giarmata Com. Giarmata, jud. TIMIŞ, 307210
Telefon 0767597568

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CATANĂ CĂLIN-OVIDIU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 02.02.2015
CAEN0812 · Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RS ROADRUNNERS SRL după CUI 34045775 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
23.390.941 lei
-29.0% vs 2024
Profit net 2025
6.400.961 lei
-36.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă27.4%
Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2015: 1.472.678 lei20152016: 4.632.217 lei20162017: 5.056.957 lei20172018: 6.942.716 lei20182019: 9.301.145 lei20192020: 10.977.570 lei20202021: 12.899.522 lei20212022: 12.273.010 lei20222023: 14.903.632 lei20232024: 32.838.382 lei20242025: 23.390.941 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 23.390.941 lei 6.400.961 lei 35
2024 32.838.382 lei 10.128.083 lei 32
2023 14.903.632 lei 820.954 lei 30
2022 12.273.010 lei 274.433 lei 25
2021 12.899.522 lei 1.036.353 lei 19
2020 10.977.570 lei 1.198.070 lei 18
2019 9.301.145 lei 729.021 lei 17
2018 6.942.716 lei 763.948 lei 13
2017 5.056.957 lei 780.174 lei 10
2016 4.632.217 lei 719.304 lei 4
2015 1.472.678 lei 238.445 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2015–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 142 zile+58 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 143 zile+69 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 27,37%−3,47 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 34,08%+2,96 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,93×−0,28 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,6× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 42,23%−34,25 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 24,03%−17,69 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 56,91%+2,37 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 668.313 lei−357.886 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,88×−0,47 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 11,67×−8,53 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 31 zile+13 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 42,83%−11,17 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 27 din 926 firme active cu bilanț depus (CAEN 0812)
Vechime relativămai veche decât 62% dintre cele 1.652 firme active din sector
SectorCAEN 0812 · Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)1
Valoare totală (2024)585.750 lei

Autorități: COMUNA DUMBRAVITA

Achiziții directe (SEAP)17
Valoare totală (2024–2026)1.302.778 lei

Cumpărători: COMUNA DUMBRAVITA, COMUNA DUDESTII VECHI, COMUNA FOENI (PRIMARIA COMUNEI FOENI)

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RS ROADRUNNERS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RS ROADRUNNERS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru RS ROADRUNNERS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RS ROADRUNNERS SRL, cu sediul în Sat Giarmata Com. Giarmata, are codul unic de înregistrare (CUI) 34045775, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2015000232357. Firma a fost înființată la data de 2 februarie 2015 și are ca obiect principal de activitate Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului (CAEN 0812).

La ultima verificare, RS ROADRUNNERS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 23.390.941 lei și un rezultat net de 6.400.961 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RS ROADRUNNERS SRL?

RS ROADRUNNERS SRL (CUI 34045775) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RS ROADRUNNERS SRL în sectorul său?

RS ROADRUNNERS SRL ocupă locul 27 din 926 firme active cu bilanț depus în CAEN 0812 (Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RS ROADRUNNERS SRL față de firmele din același domeniu?

RS ROADRUNNERS SRL este mai veche decât 62% dintre cele 1.652 firme active cu CAEN 0812.

Este RS ROADRUNNERS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare RS ROADRUNNERS SRL (CUI 34045775) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RS ROADRUNNERS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RS ROADRUNNERS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RS ROADRUNNERS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RS ROADRUNNERS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RS ROADRUNNERS SRL plătitoare de TVA?

Da, RS ROADRUNNERS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RS ROADRUNNERS SRL?

În anul 2025, RS ROADRUNNERS SRL a raportat o cifră de afaceri de 23.390.941 lei și un număr mediu de 35 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RS ROADRUNNERS SRL?

Firmoscop analizează RS ROADRUNNERS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.