Sari la conținut
FirmoscopFirmeNeamț › MAVGO HOLDING SRL

MAVGO HOLDING SRL

Înființată în 2015 · 11 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 34060708 · J2020000317043
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneDatorii ANAF · 73 mil. leiPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MAVGO HOLDING SRL
Cod fiscal (CIF) RO34060708
Nr. Reg. Comerțului J2020000317043
Sediu social Str. Serghei Vasilievici Rahmaninov nr. 84, et. 1, CAMERA 2, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Telefon 0747845044

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

FIRST CAPITAL SOLUTION IPURL · administrator judiciarPAVEL DUMITRU-FLORIN · administratorPAVEL DUMITRU FLORIN · administrator special

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 10.09.2024
CAEN4211 · Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)73.105.143 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 73.105.143 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MAVGO HOLDING SRL după CUI 34060708 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 80/100
Cifră de afaceri 2025
113.889.393 lei
-4.0% vs 2024
Profit net 2025
18.999.241 lei
+285.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă16.7%
Față de sectorpeste 60% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.822 de firme din Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 9,8%.

Mărime față de sector28 angajați · peste 84% din sector

Mediana sectorului: 4 angajați, din 1.922 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital4.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2015: 3.633.235 lei20152016: 7.221.407 lei20162017: 6.238.606 lei20172018: 24.823.119 lei20182019: 74.895.401 lei20192020: 134.556.497 lei20202021: 161.206.919 lei20212022: 199.418.823 lei20222023: 181.787.558 lei20232024: 118.104.279 lei20242025: 113.889.393 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 113.889.393 lei 18.999.241 lei 28
2024 118.104.279 lei -10.262.254 lei 195
2023 181.787.558 lei 1.520.370 lei 226
2022 199.418.823 lei 103.197 lei 236
2021 161.206.919 lei 887.802 lei 422
2020 134.556.497 lei 8.453.500 lei 296
2019 74.895.401 lei 14.129.261 lei 184
2018 24.823.119 lei 3.015.379 lei 68
2017 6.238.606 lei 310.741 lei 31
2016 7.221.407 lei 1.875.836 lei 32
2015 3.633.235 lei 798.276 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2015–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50danu

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 495 zile−72 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 401 zile−42 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 16,68%+25,37 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 82,72%−10,16 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,21×+0,13 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 4,7×−7,83 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 57,85%+127,95 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 10,17%+15,37 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 17,58%+10,16 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 4.067.478 lei+3.461.815 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,61× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 72,97×+57,67 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 5 zile−19 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 22,2%+29,68 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 60 din 2.550 firme active cu bilanț depus (CAEN 4211)
Vechime relativămai veche decât 54% dintre cele 3.969 firme active din sector
SectorCAEN 4211 · Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)7
Valoare totală (2024–2026)171.518.884 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați1 · 41.643.241 lei

Autorități: Judetul Neamt, COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A., COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII SA

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Taşca, Comuna Taşca → Sector 2 Mun. Bucureşti
  • 15 iulie 2026Redenumire: MAVGO HOLDING SRL → FLOR & C.D. S.R.L.
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 10.09.2024
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J27/67/2015 → J2020000317043
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 10.09.2024 → radiată
  • 13 iulie 2026Redenumire: FLOR & C.D. S.R.L. → MAVGO HOLDING SRL
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Neamţ
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 2 → Sat Taşca, Comuna Taşca
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2020000317043 → J27/67/2015
  • 13 iulie 2026Redenumire: MAVGO HOLDING SRL → FLOR & C.D. S.R.L.
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Neamţ → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Taşca, Comuna Taşca → Bucureşti Sectorul 2
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J27/67/2015 → J2020000317043
  • 13 iulie 2026Redenumire: FLOR & C.D. S.R.L. → MAVGO HOLDING SRL
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Neamţ
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 2 → Sat Taşca, Comuna Taşca
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2020000317043 → J27/67/2015
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Neamţ → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Taşca, Comuna Taşca → Bucureşti Sectorul 2
  • 13 iulie 2026Redenumire: MAVGO HOLDING SRL → FLOR & C.D. S.R.L.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MAVGO HOLDING SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MAVGO HOLDING SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MAVGO HOLDING SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MAVGO HOLDING SRL, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 34060708, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2020000317043. Firma a fost înființată la data de 4 februarie 2015 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor (CAEN 4211).

La ultima verificare, MAVGO HOLDING SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 73 mil. lei. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 113.889.393 lei și un rezultat net de 18.999.241 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MAVGO HOLDING SRL?

MAVGO HOLDING SRL (CUI 34060708) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MAVGO HOLDING SRL în sectorul său?

MAVGO HOLDING SRL ocupă locul 60 din 2.550 firme active cu bilanț depus în CAEN 4211 (Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MAVGO HOLDING SRL față de firmele din același domeniu?

MAVGO HOLDING SRL este mai veche decât 54% dintre cele 3.969 firme active cu CAEN 4211.

Este MAVGO HOLDING SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MAVGO HOLDING SRL (CUI 34060708) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MAVGO HOLDING SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MAVGO HOLDING SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are MAVGO HOLDING SRL datorii la stat?

La ultima verificare, MAVGO HOLDING SRL figura cu restanțe de 73.105.143 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în MAVGO HOLDING SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MAVGO HOLDING SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MAVGO HOLDING SRL plătitoare de TVA?

Da, MAVGO HOLDING SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MAVGO HOLDING SRL?

În anul 2025, MAVGO HOLDING SRL a raportat o cifră de afaceri de 113.889.393 lei și un număr mediu de 28 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MAVGO HOLDING SRL?

Firmoscop analizează MAVGO HOLDING SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Neamţ

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.