Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › ENERGY TEAM CONSTRUCT INSTAL SRL

ENERGY TEAM CONSTRUCT INSTAL SRL

Înființată în 2015 · 11 ani vechime · Sat Vânători Com. Vânători
CUI 34066034 · J26/116/2015
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ENERGY TEAM CONSTRUCT INSTAL SRL
Cod fiscal (CIF) RO34066034
Nr. Reg. Comerțului J26/116/2015
Sediu Sat Vânători Com. Vânători, Mureş

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 05.02.2015
CAEN4212 · Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ENERGY TEAM CONSTRUCT INSTAL SRL după CUI 34066034 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
4.084.358 lei
+13.0% vs 2024
Profit net 2025
980.407 lei
+70.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă24.0%
Datorii / capital0.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2015: 217.163 lei20152016: 321.571 lei20162017: 270.555 lei20172018: 515.907 lei20182019: 961.489 lei20192020: 1.019.994 lei20202021: 1.629.800 lei20212022: 2.169.385 lei20222023: 2.456.534 lei20232024: 3.622.049 lei20242025: 4.084.358 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 4.084.358 lei 980.407 lei 20
2024 3.622.049 lei 575.969 lei 22
2023 2.456.534 lei 328.133 lei 19
2022 2.169.385 lei 360.907 lei 16
2021 1.629.800 lei 349.272 lei 14
2020 1.019.994 lei 252.158 lei 11
2019 961.489 lei 258.229 lei 10
2018 515.907 lei 172.095 lei 5
2017 270.555 lei 153.029 lei 2
2016 321.571 lei 161.926 lei 3
2015 217.163 lei 142.421 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2015–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 117 zile+7 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 166 zile+47 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 24%+8,1 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 47,97%+0,68 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,08× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,92×+0,05 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 68,89%+22,8 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 35,84%+10,92 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 52,03%−2,04 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 204.218 lei+39.579 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,49×−0,08 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 174,25× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 2 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 38,32%+12,02 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 36 din 120 firme active cu bilanț depus (CAEN 4212)
Vechime relativămai veche decât 51% dintre cele 170 firme active din sector
SectorCAEN 4212 · Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)7
Valoare totală (2024–2025)5.017.192 lei

Autorități: C.N.C.F. "C.F.R." S.A.- SUCURSALA REGIONALĂ C.F. TIMIȘOARA - UNITATE OPERAȚIONALĂ, C.N.C.F. "C.F.R." S.A.-SUCURSALA REGIONALA C.F. IASI-UNITATE OPERATIONALA, C.N.C.F "C.F.R." S.A. - SUCURSALA REGIONALĂ C.F. BRAȘOV - UNITATE OPERAȚIONALĂ

SEAP — contracte atribuite · 2024–2025.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Vînatori, Comuna Vînatori → Sat Vânători Com. Vânători
  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2015000116268 → J26/116/2015
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J26/116/2015 → J2015000116268

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ENERGY TEAM CONSTRUCT INSTAL SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ENERGY TEAM CONSTRUCT INSTAL SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ENERGY TEAM CONSTRUCT INSTAL SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ENERGY TEAM CONSTRUCT INSTAL SRL, cu sediul în Sat Vânători Com. Vânători, are codul unic de înregistrare (CUI) 34066034, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J26/116/2015. Firma a fost înființată la data de 5 februarie 2015 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane (CAEN 4212).

La ultima verificare, ENERGY TEAM CONSTRUCT INSTAL SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4.084.358 lei și un rezultat net de 980.407 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ENERGY TEAM CONSTRUCT INSTAL SRL?

ENERGY TEAM CONSTRUCT INSTAL SRL (CUI 34066034) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ENERGY TEAM CONSTRUCT INSTAL SRL în sectorul său?

ENERGY TEAM CONSTRUCT INSTAL SRL ocupă locul 36 din 120 firme active cu bilanț depus în CAEN 4212 (Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ENERGY TEAM CONSTRUCT INSTAL SRL față de firmele din același domeniu?

ENERGY TEAM CONSTRUCT INSTAL SRL este mai veche decât 51% dintre cele 170 firme active cu CAEN 4212.

Este ENERGY TEAM CONSTRUCT INSTAL SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ENERGY TEAM CONSTRUCT INSTAL SRL (CUI 34066034) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ENERGY TEAM CONSTRUCT INSTAL SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ENERGY TEAM CONSTRUCT INSTAL SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ENERGY TEAM CONSTRUCT INSTAL SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ENERGY TEAM CONSTRUCT INSTAL SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ENERGY TEAM CONSTRUCT INSTAL SRL plătitoare de TVA?

Da, ENERGY TEAM CONSTRUCT INSTAL SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ENERGY TEAM CONSTRUCT INSTAL SRL?

În anul 2025, ENERGY TEAM CONSTRUCT INSTAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 4.084.358 lei și un număr mediu de 20 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ENERGY TEAM CONSTRUCT INSTAL SRL?

Firmoscop analizează ENERGY TEAM CONSTRUCT INSTAL SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.