Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Suceava › MINCO SERV SRL

MINCO SERV SRL

Înființată în 1993 · 33 de ani vechime · Mun. Suceava
CUI 3407590 · J1993000282334
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 29 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MINCO SERV SRL
Cod fiscal (CIF) RO3407590
Nr. Reg. Comerțului J1993000282334
Sediu social Str. TRAIAN VUIA nr. 2, Municipiul Suceava, 5800
Telefon 0230551572

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026.

Reprezentanți

STRĂJERU VASILE · administratorRADMACHER ADY · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN2841 · Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MINCO SERV SRL după CUI 3407590 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
2.683.121 lei
-25,0% vs 2024
Profit net 2025
619.825 lei
-48,4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă23.1%
Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.063.352 lei20142015: 1.309.537 lei20152016: 1.468.737 lei20162017: 1.727.665 lei20172018: 2.121.960 lei20182019: 2.926.481 lei20192020: 2.030.319 lei20202021: 2.326.546 lei20212022: 3.425.109 lei20222023: 3.544.921 lei20232024: 3.592.588 lei20242025: 2.683.121 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.683.121 lei 619.825 lei 19
2024 3.592.588 lei 1.202.252 lei 19
2023 3.544.921 lei 1.065.577 lei 20
2022 3.425.109 lei 1.064.288 lei 23
2021 2.326.546 lei 648.825 lei 20
2020 2.030.319 lei 342.929 lei 20
2019 2.926.481 lei 1.010.111 lei 24
2018 2.121.960 lei 447.872 lei 23
2017 1.727.665 lei 290.933 lei 22
2016 1.468.737 lei 188.045 lei 20
2015 1.309.537 lei 209.517 lei 18
2014 1.063.352 lei 4.854 lei 20
2013 1.236.177 lei 221.275 lei 19
2012 802.148 lei -27.226 lei 18
2011 819.432 lei 57.006 lei 18
2010 702.283 lei 8.016 lei 17
2009 616.306 lei -26.302 lei 17
2008 1.257.025 lei 55.537 lei 26

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 26 de zile+8 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 137 de zile+61 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 23,1%−10,36 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 11,04%+1,81 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 9,06×−1,78 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,12× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 36,97%−27,3 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 35,23%−27,04 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 95,31%−1,57 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 141.217 lei−47.867 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,53×−0,33 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 19,2×−28,32 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 19 zile+11 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 37,57%−24,34 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 22 din 68 de firme active cu bilanț depus (CAEN 2841)
Vechime relativămai veche decât 91% dintre cele 100 de firme active din sector
SectorCAEN 2841 · Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MINCO SERV SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MINCO SERV SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

MINCO SERV SRL, cu sediul în Mun. Suceava, are codul unic de înregistrare (CUI) 3407590, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1993000282334. Firma a fost înființată la data de 1 martie 1993 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului (CAEN 2841).

La ultima verificare, MINCO SERV SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.683.121 lei și un rezultat net de 619.825 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MINCO SERV SRL?

MINCO SERV SRL (CUI 3407590) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MINCO SERV SRL în sectorul său?

MINCO SERV SRL ocupă locul 22 din 68 de firme active cu bilanț depus în CAEN 2841 (Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MINCO SERV SRL față de firmele din același domeniu?

MINCO SERV SRL este mai veche decât 91% dintre cele 100 de firme active cu CAEN 2841.

Este MINCO SERV SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MINCO SERV SRL (CUI 3407590) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MINCO SERV SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MINCO SERV SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MINCO SERV SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MINCO SERV SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MINCO SERV SRL plătitoare de TVA?

Da, MINCO SERV SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MINCO SERV SRL?

În anul 2025, MINCO SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.683.121 lei și un număr mediu de 19 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MINCO SERV SRL?

Firmoscop analizează MINCO SERV SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Suceava

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 2841 din Suceava, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Suceava

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.