Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrăila › OXIGELUM SRL

OXIGELUM SRL

Înființată în 2015 · 11 ani vechime · Mun. Brăila
CUI 34076089 · J2015000090090
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire OXIGELUM SRL
Cod fiscal (CIF) RO34076089
Nr. Reg. Comerțului J2015000090090
Sediu social Aleea Cutezătorilor nr. 4, ETAJ. COMPLEX COMERCIAL HIPODROM, Mun. Brăila, 810269

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MARINESCU ANGEL-TITI · administratorMARINESCU ADRIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 09.02.2015
CAEN9313 · Activități ale centrelor de fitness
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută OXIGELUM SRL după CUI 34076089 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 67/100
Cifră de afaceri 2025
589.762 lei
+16.0% vs 2024
Profit net 2025
15.303 lei
-56.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.6%
Față de sectorpeste 46% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.253 de firme din Activități ale centrelor de fitness care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,2%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 84% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.342 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital17.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2015: 45.440 lei20152016: 163.957 lei20162017: 152.193 lei20172018: 206.154 lei20182019: 222.621 lei20192020: 154.611 lei20202021: 199.223 lei20212022: 173.306 lei20222023: 412.102 lei20232024: 510.326 lei20242025: 589.762 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 589.762 lei 15.303 lei 3
2024 510.326 lei 34.781 lei 3
2023 412.102 lei 6.172 lei 4
2022 173.306 lei 39.883 lei 2
2021 199.223 lei 26.715 lei 2
2020 154.611 lei 22.093 lei 2
2019 222.621 lei 150.978 lei 5
2018 206.154 lei 45.074 lei 4
2017 152.193 lei 108.426 lei 2
2016 163.957 lei 6.584 lei 2
2015 45.440 lei -119.118 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2015–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.197 zile+13 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 15 zile+9 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,59%−4,23 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 160,41%−4,69 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,62× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 17,62×+0,09 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 13,94%−22,89 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,27%−2,2 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 9,1%−0,32 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 196.587 lei+26.478 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,49× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 8,79×+0,78 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 42 zile−4 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 4,75%−3,64 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 225 din 2.280 firme active cu bilanț depus (CAEN 9313)
Vechime relativămai veche decât 86% dintre cele 5.746 firme active din sector
SectorCAEN 9313 · Activități ale centrelor de fitness →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume39
Dintre care radiate (închise)26

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru OXIGELUM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți OXIGELUM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru OXIGELUM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

OXIGELUM SRL, cu sediul în Mun. Brăila, are codul unic de înregistrare (CUI) 34076089, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2015000090090. Firma a fost înființată la data de 9 februarie 2015 și are ca obiect principal de activitate Activități ale centrelor de fitness (CAEN 9313).

La ultima verificare, OXIGELUM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 589.762 lei și un rezultat net de 15.303 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are OXIGELUM SRL?

OXIGELUM SRL (CUI 34076089) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă OXIGELUM SRL în sectorul său?

OXIGELUM SRL ocupă locul 225 din 2.280 firme active cu bilanț depus în CAEN 9313 (Activități ale centrelor de fitness), după cifra de afaceri.

Cât de veche este OXIGELUM SRL față de firmele din același domeniu?

OXIGELUM SRL este mai veche decât 86% dintre cele 5.746 firme active cu CAEN 9313.

Este OXIGELUM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare OXIGELUM SRL (CUI 34076089) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este OXIGELUM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, OXIGELUM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în OXIGELUM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru OXIGELUM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este OXIGELUM SRL plătitoare de TVA?

Da, OXIGELUM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a OXIGELUM SRL?

În anul 2025, OXIGELUM SRL a raportat o cifră de afaceri de 589.762 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu OXIGELUM SRL?

Firmoscop analizează OXIGELUM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Brăila

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brăila

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.