Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › FMI CONFEX SRL

FMI CONFEX SRL

Înființată în 2015 · 11 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 34104375 · J2015001727403
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FMI CONFEX SRL
Cod fiscal (CIF) RO34104375
Nr. Reg. Comerțului J2015001727403
Sediu social Str. Ing. Zablovschi nr. 53, bl. A, PARTER, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 11312
Telefon 0740249770

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CARADAN IOANA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 13.02.2015
CAEN1520 · Fabricarea încălțămintei
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FMI CONFEX SRL după CUI 34104375 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
516.423 lei
+4.0% vs 2023
Profit net 2024
49.318 lei
-53.5% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă9.5%
Față de sectorpeste 65% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 595 de firme din Fabricarea încălțămintei care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 2,6%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 42% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 680 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2015: 169.580 lei170K lei20152016: 218.886 lei219K lei20162017: 195.805 lei196K lei20172018: 251.050 lei251K lei20182019: 371.916 lei372K lei20192023: 494.375 lei494K lei20232024: 516.423 lei516K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 516.423 lei 49.318 lei 2
2023 494.375 lei 106.031 lei 2
2019 371.916 lei 91.372 lei 4
2018 251.050 lei 71.464 lei 4
2017 195.805 lei 51.027 lei 4
2016 218.886 lei 29.772 lei 4
2015 169.580 lei 19.953 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2015–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 16 zile−19 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 276 zile−58 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 9,55%−11,9 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 4,79%−5,98 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 20,87×+11,58 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,05×−0,07 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 11,28%−15,48 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 10,74%−13,14 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 95,23%+6 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 258.212 lei+11.024 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,12× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 97,84×−191,27 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 4 zile+3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 11,36%−17,41 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 298 din 859 firme active cu bilanț depus (CAEN 1520)
Vechime relativămai veche decât 38% dintre cele 1.427 firme active din sector
SectorCAEN 1520 · Fabricarea încălțămintei →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FMI CONFEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FMI CONFEX SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru FMI CONFEX SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FMI CONFEX SRL, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 34104375, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2015001727403. Firma a fost înființată la data de 16 februarie 2015 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea încălțămintei (CAEN 1520).

La ultima verificare, FMI CONFEX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 516.423 lei și un rezultat net de 49.318 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FMI CONFEX SRL?

FMI CONFEX SRL (CUI 34104375) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă FMI CONFEX SRL în sectorul său?

FMI CONFEX SRL ocupă locul 298 din 859 firme active cu bilanț depus în CAEN 1520 (Fabricarea încălțămintei), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FMI CONFEX SRL față de firmele din același domeniu?

FMI CONFEX SRL este mai veche decât 38% dintre cele 1.427 firme active cu CAEN 1520.

Este FMI CONFEX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare FMI CONFEX SRL (CUI 34104375) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FMI CONFEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FMI CONFEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FMI CONFEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FMI CONFEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FMI CONFEX SRL plătitoare de TVA?

Da, FMI CONFEX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FMI CONFEX SRL?

În anul 2024, FMI CONFEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 516.423 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FMI CONFEX SRL?

Firmoscop analizează FMI CONFEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.