Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › STEEL MASTER SRL

STEEL MASTER SRL

Înființată în 2015 · 11 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 34258315 · J2015003384404
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire STEEL MASTER SRL
Cod fiscal (CIF) RO34258315
Nr. Reg. Comerțului J2015003384404
Sediu social Str. Cpt. Valer Dumitrescu nr. 103, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Telefon 0744367707

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ANDREESCU ANTONIO-CĂTĂLIN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 19.03.2015
CAEN4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută STEEL MASTER SRL după CUI 34258315 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
23.419.288 lei
-21.0% vs 2024
Profit net 2025
3.964.901 lei
-20.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă16.9%
Față de sectorpeste 56% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector25 angajați · peste 96% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2015: 1.979.551 lei20152016: 4.985.950 lei20162017: 6.865.222 lei20172018: 11.674.632 lei20182019: 11.952.941 lei20192020: 11.252.595 lei20202021: 8.591.336 lei20212022: 16.285.761 lei20222023: 13.287.947 lei20232024: 29.497.322 lei20242025: 23.419.288 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 23.419.288 lei 3.964.901 lei 25
2024 29.497.322 lei 5.015.082 lei 36
2023 13.287.947 lei 1.361.469 lei 29
2022 16.285.761 lei 1.536.092 lei
2021 8.591.336 lei 499.956 lei 27
2020 11.252.595 lei 2.766.178 lei 29
2019 11.952.941 lei 2.857.226 lei 28
2018 11.674.632 lei 4.037.688 lei 22
2017 6.865.222 lei 1.355.199 lei 28
2016 4.985.950 lei 706.040 lei
2015 1.979.551 lei 521.834 lei 15

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2015–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 146 zile−4 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 100 zile+12 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 16,93%−0,07 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 66,12%+2,45 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,51×−0,06 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,22×+0,24 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 93,81%+11,96 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 27,89%+1,61 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 29,73%−2,38 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 936.772 lei+117.402 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,65×+0,1 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 19,42×−45,02 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 19 zile+13 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 24,65%+1,26 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 579 din 19.951 firme active cu bilanț depus (CAEN 4100)
Vechime relativămai veche decât 78% dintre cele 32.278 firme active din sector
SectorCAEN 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru STEEL MASTER SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți STEEL MASTER SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru STEEL MASTER  SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

STEEL MASTER SRL, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 34258315, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2015003384404. Firma a fost înființată la data de 19 martie 2015 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

La ultima verificare, STEEL MASTER SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 23.419.288 lei și un rezultat net de 3.964.901 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are STEEL MASTER SRL?

STEEL MASTER SRL (CUI 34258315) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă STEEL MASTER SRL în sectorul său?

STEEL MASTER SRL ocupă locul 579 din 19.951 firme active cu bilanț depus în CAEN 4100 (Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este STEEL MASTER SRL față de firmele din același domeniu?

STEEL MASTER SRL este mai veche decât 78% dintre cele 32.278 firme active cu CAEN 4100.

Este STEEL MASTER SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare STEEL MASTER SRL (CUI 34258315) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este STEEL MASTER SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, STEEL MASTER SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în STEEL MASTER SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru STEEL MASTER SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este STEEL MASTER SRL plătitoare de TVA?

Da, STEEL MASTER SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a STEEL MASTER SRL?

În anul 2025, STEEL MASTER SRL a raportat o cifră de afaceri de 23.419.288 lei și un număr mediu de 25 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu STEEL MASTER SRL?

Firmoscop analizează STEEL MASTER SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.