Sari la conținut
FirmoscopFirmeArad › ANTALYS ACCOUNTING SRL

ANTALYS ACCOUNTING SRL

Înființată în 2015 · 11 ani vechime · Mun. Arad
CUI 34271152 · J2015000337027
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ANTALYS ACCOUNTING SRL
CUI 34271152
Nr. Reg. Comerțului J2015000337027
Sediu social Str. Teodor Păcăteanu nr. 22, Mun. Arad, 310263
Telefon 0744306968

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BULBOACĂ RADU-ADRIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 23.03.2015
CAEN6920 · Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ANTALYS ACCOUNTING SRL după CUI 34271152 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
321.128 lei
+20.0% vs 2024
Profit net 2025
18.923 lei
-71.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.9%
Față de sectorpeste 11% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 10.826 de firme din Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 38,4%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 85% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 10.441 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2015: 32.230 lei20152016: 43.245 lei20162017: 53.625 lei20172018: 52.625 lei20182019: 59.370 lei20192020: 127.486 lei20202021: 268.612 lei20212022: 292.323 lei20222023: 290.192 lei20232024: 267.670 lei20242025: 321.128 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 321.128 lei 18.923 lei 3
2024 267.670 lei 66.414 lei 2
2023 290.192 lei 168.778 lei 1
2022 292.323 lei 170.902 lei 2
2021 268.612 lei 166.581 lei 2
2020 127.486 lei 92.128 lei 1
2019 59.370 lei 17.482 lei 1
2018 52.625 lei 32.839 lei 1
2017 53.625 lei 17.001 lei 1
2016 43.245 lei 29.597 lei 1
2015 32.230 lei 25.297 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2015–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 14 zile−17 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 6 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,89%−18,92 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 9,5%−8,79 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 10,53×+5,06 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,1×−0,12 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 15,79%−50,08 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 14,29%−39,53 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 90,5%+8,79 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 107.043 lei−26.792 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,43×+0,26 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 7,54%−27,19 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.883 din 13.381 firme active cu bilanț depus (CAEN 6920)
Vechime relativămai veche decât 50% dintre cele 15.340 firme active din sector
SectorCAEN 6920 · Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ANTALYS ACCOUNTING SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ANTALYS ACCOUNTING SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ANTALYS ACCOUNTING SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ANTALYS ACCOUNTING SRL, cu sediul în Mun. Arad, are codul unic de înregistrare (CUI) 34271152, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2015000337027. Firma a fost înființată la data de 23 martie 2015 și are ca obiect principal de activitate Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal (CAEN 6920).

La ultima verificare, ANTALYS ACCOUNTING SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 321.128 lei și un rezultat net de 18.923 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ANTALYS ACCOUNTING SRL?

ANTALYS ACCOUNTING SRL (CUI 34271152) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ANTALYS ACCOUNTING SRL în sectorul său?

ANTALYS ACCOUNTING SRL ocupă locul 3.883 din 13.381 firme active cu bilanț depus în CAEN 6920 (Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ANTALYS ACCOUNTING SRL față de firmele din același domeniu?

ANTALYS ACCOUNTING SRL este mai veche decât 50% dintre cele 15.340 firme active cu CAEN 6920.

Este ANTALYS ACCOUNTING SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ANTALYS ACCOUNTING SRL (CUI 34271152) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ANTALYS ACCOUNTING SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ANTALYS ACCOUNTING SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ANTALYS ACCOUNTING SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ANTALYS ACCOUNTING SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ANTALYS ACCOUNTING SRL plătitoare de TVA?

Nu, ANTALYS ACCOUNTING SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ANTALYS ACCOUNTING SRL?

În anul 2025, ANTALYS ACCOUNTING SRL a raportat o cifră de afaceri de 321.128 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ANTALYS ACCOUNTING SRL?

Firmoscop analizează ANTALYS ACCOUNTING SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Contabilitate & Juridic în Arad →

Mergi mai departe

Firme din Arad

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.