Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › LIGHTMAN LIGHTING SRL

LIGHTMAN LIGHTING SRL

Înființată în 2015 · 11 ani vechime · Com. Afumaţi
CUI 34293290 · J23/1058/2015
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LIGHTMAN LIGHTING SRL
Cod fiscal (CIF) RO34293290
Nr. Reg. Comerțului J23/1058/2015
Sediu social Şos. Bucuresti-Urziceni nr. 17, lotul 7 H7M7. etaj-spaţiu comercial cu o suprafaţă utilă de 41.65 mp, Com. Afumaţi, jud. ILFOV, 77010

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 27.03.2015
CAEN4647 · Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LIGHTMAN LIGHTING SRL după CUI 34293290 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
13.333.127 lei
+12.0% vs 2024
Profit net 2025
2.315.396 lei
+2.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă17.4%
Față de sectorpeste 81% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 405 de firme din Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,9%.

Mărime față de sector10 angajați · peste 89% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 403 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 3.461.443 lei3,5 mil. lei20162017: 4.480.741 lei4,5 mil. lei20172018: 5.594.357 lei5,6 mil. lei20182019: 5.790.941 lei5,8 mil. lei20192020: 6.634.765 lei6,6 mil. lei20202021: 9.684.365 lei9,7 mil. lei20212022: 9.587.223 lei9,6 mil. lei20222023: 11.341.196 lei11 mil. lei20232024: 11.912.317 lei12 mil. lei20242025: 13.333.127 lei13 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 13.333.127 lei 2.315.396 lei 10
2024 11.912.317 lei 2.264.561 lei 9
2023 11.341.196 lei 1.969.965 lei 10
2022 9.587.223 lei 1.121.930 lei 9
2021 9.684.365 lei 99.198 lei 9
2020 6.634.765 lei 1.136.769 lei 9
2019 5.790.941 lei 237.600 lei 10
2018 5.594.357 lei 819.038 lei 9
2017 4.480.741 lei 228.551 lei 8
2016 3.461.443 lei 1.251.275 lei 7
2015 -403 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2015–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 363 zile−36 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 101 zile+30 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 17,37%−1,64 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 74,34%−10,85 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,35×+0,18 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,9×−2,85 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 50,55%−49,44 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 12,97%−1,84 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 25,66%+10,85 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.333.313 lei+9.722 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,75× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,35× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 270 zile−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 22,95%−3,72 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 40 din 655 firme active cu bilanț depus (CAEN 4647)
Vechime relativămai veche decât 47% dintre cele 1.050 firme active din sector
SectorCAEN 4647 · Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2015001058231 → J23/1058/2015
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/1058/2015 → J2015001058231

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LIGHTMAN LIGHTING SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LIGHTMAN LIGHTING SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru LIGHTMAN LIGHTING SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LIGHTMAN LIGHTING SRL, cu sediul în Com. Afumaţi, are codul unic de înregistrare (CUI) 34293290, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/1058/2015. Firma a fost înființată la data de 27 martie 2015 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat (CAEN 4647).

La ultima verificare, LIGHTMAN LIGHTING SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 13.333.127 lei și un rezultat net de 2.315.396 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LIGHTMAN LIGHTING SRL?

LIGHTMAN LIGHTING SRL (CUI 34293290) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă LIGHTMAN LIGHTING SRL în sectorul său?

LIGHTMAN LIGHTING SRL ocupă locul 40 din 655 firme active cu bilanț depus în CAEN 4647 (Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LIGHTMAN LIGHTING SRL față de firmele din același domeniu?

LIGHTMAN LIGHTING SRL este mai veche decât 47% dintre cele 1.050 firme active cu CAEN 4647.

Este LIGHTMAN LIGHTING SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare LIGHTMAN LIGHTING SRL (CUI 34293290) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LIGHTMAN LIGHTING SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LIGHTMAN LIGHTING SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LIGHTMAN LIGHTING SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LIGHTMAN LIGHTING SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LIGHTMAN LIGHTING SRL plătitoare de TVA?

Da, LIGHTMAN LIGHTING SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LIGHTMAN LIGHTING SRL?

În anul 2025, LIGHTMAN LIGHTING SRL a raportat o cifră de afaceri de 13.333.127 lei și un număr mediu de 10 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LIGHTMAN LIGHTING SRL?

Firmoscop analizează LIGHTMAN LIGHTING SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.