Sari la conținut
FirmoscopFirmeDolj › DIACONEASA & CO SRL

DIACONEASA & CO SRL

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Sat Amărăştii de Jos Com. Amărăştii de Jos
CUI 3440677 · J16/3214/1992
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DIACONEASA & CO SRL
Cod fiscal (CIF) RO3440677
Nr. Reg. Comerțului J16/3214/1992
Sediu Sat Amărăştii de Jos Com. Amărăştii de Jos, Dolj
Telefon 0251250068

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

DIACONEASA MARIA · administratorDIACONEASA PETRE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 03.03.1993
CAEN0111 · Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DIACONEASA & CO SRL după CUI 3440677 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 93/100
Cifră de afaceri 2025
13.184.512 lei
-33.0% vs 2024
Profit net 2025
1.080.073 lei
+3286.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă8.2%
Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 4.459.632 lei20142015: 7.657.802 lei20152016: 4.224.316 lei20162017: 10.617.535 lei20172018: 15.149.711 lei20182019: 9.704.302 lei20192020: 19.193.757 lei20202021: 19.217.711 lei20212022: 19.538.379 lei20222023: 18.872.641 lei20232024: 19.707.902 lei20242025: 13.184.512 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 13.184.512 lei 1.080.073 lei 15
2024 19.707.902 lei 31.896 lei 18
2023 18.872.641 lei -3.386.256 lei 18
2022 19.538.379 lei 5.370.321 lei 20
2021 19.217.711 lei 5.105.927 lei 20
2020 19.193.757 lei 4.556.085 lei 22
2019 9.704.302 lei 1.572.247 lei 19
2018 15.149.711 lei 1.078.109 lei 19
2017 10.617.535 lei 1.530.149 lei 17
2016 4.224.316 lei 1.604.789 lei 15
2015 7.657.802 lei 2.343.568 lei 14
2014 4.459.632 lei 1.868.120 lei 18
2013 5.856.820 lei 857.013 lei 19
2012 3.774.624 lei 1.197.114 lei 15
2011 4.237.955 lei 1.192.451 lei 14
2010 1.510.890 lei 829.498 lei 9
2009 2.924.942 lei 306.492 lei 14
2008 1.601.781 lei -295.862 lei 14

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 137 zile+8 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 47 zile+15 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 8,19%+8,03 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 17,16%−5,77 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,83×+1,47 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,21×−0,09 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 4,47%+4,33 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 3,73%+3,62 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 83,58%+6,16 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 878.967 lei−215.916 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,46×−0,19 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,99×−1,32 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 369 zile+211 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 8,82%+8,67 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

7,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă medie sau mare — 61 din 772 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 0,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 396 din 9.885 firme active cu bilanț depus (CAEN 0111)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 27.854 firme active din sector
SectorCAEN 0111 · Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DIACONEASA & CO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DIACONEASA & CO SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru DIACONEASA & CO SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DIACONEASA & CO SRL, cu sediul în Sat Amărăştii de Jos Com. Amărăştii de Jos, are codul unic de înregistrare (CUI) 3440677, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J16/3214/1992. Firma a fost înființată la data de 3 martie 1993 și are ca obiect principal de activitate Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase (CAEN 0111).

La ultima verificare, DIACONEASA & CO SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 13.184.512 lei și un rezultat net de 1.080.073 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DIACONEASA & CO SRL?

DIACONEASA & CO SRL (CUI 3440677) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DIACONEASA & CO SRL în sectorul său?

DIACONEASA & CO SRL ocupă locul 396 din 9.885 firme active cu bilanț depus în CAEN 0111 (Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DIACONEASA & CO SRL față de firmele din același domeniu?

DIACONEASA & CO SRL este mai veche decât 99% dintre cele 27.854 firme active cu CAEN 0111.

Este DIACONEASA & CO SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DIACONEASA & CO SRL (CUI 3440677) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DIACONEASA & CO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DIACONEASA & CO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DIACONEASA & CO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DIACONEASA & CO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DIACONEASA & CO SRL plătitoare de TVA?

Da, DIACONEASA & CO SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DIACONEASA & CO SRL?

În anul 2025, DIACONEASA & CO SRL a raportat o cifră de afaceri de 13.184.512 lei și un număr mediu de 15 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DIACONEASA & CO SRL?

Firmoscop analizează DIACONEASA & CO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dolj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Agricultură în Dolj →

Mergi mai departe

Firme din Dolj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.