Sari la conținut
FirmoscopFirmeDolj › DUNO-CHIM DESA SRL

DUNO-CHIM DESA SRL

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Sat Ciupercenii Noi Com. Ciupercenii Noi
CUI 3440898 · J1993000047164
Fără probleme găsite Re-verificat · 22 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DUNO-CHIM DESA SRL
Cod fiscal (CIF) RO3440898
Nr. Reg. Comerțului J1993000047164
Sediu social Str. Şcolii nr. 10, Sat Ciupercenii Noi Com. Ciupercenii Noi, jud. DOLJ, 207200
Telefon 0744521018

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 22 august 2026.

Reprezentanți

ROŞESCU VIOREL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 03.03.1993
CAEN4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 22 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 22 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 22 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 22 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 22 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 22 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DUNO-CHIM DESA SRL după CUI 3440898 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
716.348 lei
-20.0% vs 2024
Profit net 2025
7.417 lei
-81.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.0%
Față de sectorpeste 33% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 2.647 de firme din Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,6%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 73% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.582 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 211.160 lei20142015: 494.516 lei20152016: 758.398 lei20162017: 1.113.513 lei20172018: 1.448.151 lei20182019: 1.658.796 lei20192020: 2.242.721 lei20202021: 2.255.761 lei20212022: 1.924.414 lei20222023: 1.460.284 lei20232024: 897.600 lei20242025: 716.348 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 716.348 lei 7.417 lei 3
2024 897.600 lei 39.571 lei 6
2023 1.460.284 lei 42.118 lei 4
2022 1.924.414 lei 189.341 lei 5
2021 2.255.761 lei 53.152 lei 7
2020 2.242.721 lei 67.397 lei 6
2019 1.658.796 lei 170.623 lei 7
2018 1.448.151 lei -48.967 lei 8
2017 1.113.513 lei 18.517 lei
2016 758.398 lei -33.767 lei 9
2015 494.516 lei 21.547 lei 8
2014 211.160 lei -76.546 lei 6
2013 144.438 lei -58.960 lei 6
2012 132.276 lei -83.925 lei 6
2011 106.123 lei -43.506 lei 8
2010 -1.839 lei
2009 -1.572 lei
2008 -168 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 298 zile+11 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 191 zile+57 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,04%−3,37 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 60,34%−4,82 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,66×+0,13 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,52×−0,35 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 1,93%−8,56 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,76%−2,89 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 39,66%+4,82 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 238.783 lei+89.183 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,74×−0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,09×+0,38 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 175 zile−38 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,19%−3,49 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.433 din 3.408 firme active cu bilanț depus (CAEN 4752)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 5.077 firme active din sector
SectorCAEN 4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DUNO-CHIM DESA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DUNO-CHIM DESA SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru DUNO-CHIM DESA SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DUNO-CHIM DESA SRL, cu sediul în Sat Ciupercenii Noi Com. Ciupercenii Noi, are codul unic de înregistrare (CUI) 3440898, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1993000047164. Firma a fost înființată la data de 3 martie 1993 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN 4752).

La ultima verificare, DUNO-CHIM DESA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 716.348 lei și un rezultat net de 7.417 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 22 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DUNO-CHIM DESA SRL?

DUNO-CHIM DESA SRL (CUI 3440898) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 22 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DUNO-CHIM DESA SRL în sectorul său?

DUNO-CHIM DESA SRL ocupă locul 1.433 din 3.408 firme active cu bilanț depus în CAEN 4752 (Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DUNO-CHIM DESA SRL față de firmele din același domeniu?

DUNO-CHIM DESA SRL este mai veche decât 96% dintre cele 5.077 firme active cu CAEN 4752.

Este DUNO-CHIM DESA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DUNO-CHIM DESA SRL (CUI 3440898) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DUNO-CHIM DESA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DUNO-CHIM DESA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DUNO-CHIM DESA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DUNO-CHIM DESA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DUNO-CHIM DESA SRL plătitoare de TVA?

Da, DUNO-CHIM DESA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DUNO-CHIM DESA SRL?

În anul 2025, DUNO-CHIM DESA SRL a raportat o cifră de afaceri de 716.348 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DUNO-CHIM DESA SRL?

Firmoscop analizează DUNO-CHIM DESA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dolj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Dolj →

Mergi mai departe

Firme din Dolj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 22 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.