Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › EXCELLENTE SOURCE SRL

EXCELLENTE SOURCE SRL

Înființată în 2015 · 11 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 34417917 · J12/1234/2015
Fără probleme găsite Re-verificat · 6 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EXCELLENTE SOURCE SRL
Cod fiscal (CIF) RO34417917
Nr. Reg. Comerțului J12/1234/2015
Sediu social Str. Horea nr. 3, et. II, cam. 203, Mun. Cluj-Napoca, 400174
Telefon 0736626866

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 6 septembrie 2026.

Reprezentanți

ZHENG JIANWEI · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 27.04.2015
CAEN4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 6 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 6 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 6 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 6 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 6 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 6 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EXCELLENTE SOURCE SRL după CUI 34417917 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
965.913 lei
-2.0% vs 2024
Profit net 2025
83.000 lei
+1153.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă8.6%
Față de sectorpeste 67% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 8.918 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,2%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 64% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.701 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2015: 825.641 lei826K lei20152016: 1.144.526 lei1,1 mil. lei20162017: 1.164.502 lei1,2 mil. lei20172018: 970.607 lei971K lei20182023: 944.214 lei944K lei20232024: 985.922 lei986K lei20242025: 965.913 lei966K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 965.913 lei 83.000 lei 2
2024 985.922 lei 6.623 lei 2
2023 944.214 lei 31.705 lei 4
2018 970.607 lei -4.453 lei 5
2017 1.164.502 lei 161.339 lei 5
2016 1.144.526 lei 263.738 lei 6
2015 825.641 lei 132.580 lei 6

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2015–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 79 zile+5 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 96 zile−2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 8,59%+7,92 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 24,76%+0,61 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,04×−0,1 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,33× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 13,12%+12,06 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 9,87%+9,07 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 75,24%−0,61 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 482.957 lei−10.004 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,15× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,16×−0,13 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 169 zile+9 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 11,21%+8,38 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 560 din 6.692 firme active cu bilanț depus (CAEN 4719)
Vechime relativămai veche decât 30% dintre cele 15.012 firme active din sector
SectorCAEN 4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EXCELLENTE SOURCE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EXCELLENTE SOURCE SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru EXCELLENTE SOURCE SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

EXCELLENTE SOURCE SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 34417917, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/1234/2015. Firma a fost înființată la data de 27 aprilie 2015 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4719).

La ultima verificare, EXCELLENTE SOURCE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 965.913 lei și un rezultat net de 83.000 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 6 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EXCELLENTE SOURCE SRL?

EXCELLENTE SOURCE SRL (CUI 34417917) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 6 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă EXCELLENTE SOURCE SRL în sectorul său?

EXCELLENTE SOURCE SRL ocupă locul 560 din 6.692 firme active cu bilanț depus în CAEN 4719 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EXCELLENTE SOURCE SRL față de firmele din același domeniu?

EXCELLENTE SOURCE SRL este mai veche decât 30% dintre cele 15.012 firme active cu CAEN 4719.

Este EXCELLENTE SOURCE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare EXCELLENTE SOURCE SRL (CUI 34417917) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este EXCELLENTE SOURCE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EXCELLENTE SOURCE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EXCELLENTE SOURCE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EXCELLENTE SOURCE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EXCELLENTE SOURCE SRL plătitoare de TVA?

Da, EXCELLENTE SOURCE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EXCELLENTE SOURCE SRL?

În anul 2025, EXCELLENTE SOURCE SRL a raportat o cifră de afaceri de 965.913 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EXCELLENTE SOURCE SRL?

Firmoscop analizează EXCELLENTE SOURCE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Cluj →

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 6 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.