Sari la conținut
FirmoscopFirmeSuceava › ARM TOOLS S.R.L.

ARM TOOLS S.R.L.

Înființată în 2015 · 11 ani vechime · Mun. Suceava
CUI 34499429 · J2015000429333
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ARM TOOLS S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO34499429
Nr. Reg. Comerțului J2015000429333
Sediu social Cal. Unirii nr. 35, intrarea din partea dreaptă, Mun. Suceava, 720165
Telefon 0742177350

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ARĂMESCU MARIUS-ANDREI · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 13.05.2015
CAEN4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ARM TOOLS S.R.L. după CUI 34499429 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 78/100
Cifră de afaceri 2025
788.074 lei
-2.0% vs 2024
Profit net 2025
111.585 lei
+583.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă14.2%
Față de sectorpeste 78% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 8.918 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,2%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 64% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.701 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital102.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2015: 26.519 lei27K lei20152016: 62.976 lei63K lei20162017: 122.701 lei123K lei20172019: 187.307 lei187K lei20192020: 269.070 lei269K lei20202022: 622.679 lei623K lei20222023: 867.254 lei867K lei20232024: 803.234 lei803K lei20242025: 788.074 lei788K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 788.074 lei 111.585 lei 2
2024 803.234 lei 16.326 lei 2
2023 867.254 lei 13.003 lei 2
2022 622.679 lei 76.856 lei 2
2020 269.070 lei 38.544 lei 1
2019 187.307 lei 37.812 lei 1
2017 122.701 lei 19.072 lei 1
2016 62.976 lei -4.412 lei 1
2015 26.519 lei 817 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2015–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 278 zile−26 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 9 zile−2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 14,16%+12,13 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 100,07%−18,7 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală +0,16 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 102,8× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 1.913,98% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 18,63%+15,73 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 0,97%+19,74 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 394.037 lei−7.580 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,32×−0,11 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,93×+0,15 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 189 zile−16 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 16,71%+12,02 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.372 din 10.540 firme active cu bilanț depus (CAEN 4712)
Vechime relativămai veche decât 69% dintre cele 19.662 firme active din sector
SectorCAEN 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ARM TOOLS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ARM TOOLS S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ARM TOOLS S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ARM TOOLS S.R.L., cu sediul în Mun. Suceava, are codul unic de înregistrare (CUI) 34499429, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2015000429333. Firma a fost înființată la data de 13 mai 2015 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4712).

La ultima verificare, ARM TOOLS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 788.074 lei și un rezultat net de 111.585 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ARM TOOLS S.R.L.?

ARM TOOLS S.R.L. (CUI 34499429) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ARM TOOLS S.R.L. în sectorul său?

ARM TOOLS S.R.L. ocupă locul 2.372 din 10.540 firme active cu bilanț depus în CAEN 4712 (Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ARM TOOLS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ARM TOOLS S.R.L. este mai veche decât 69% dintre cele 19.662 firme active cu CAEN 4712.

Este ARM TOOLS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare ARM TOOLS S.R.L. (CUI 34499429) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ARM TOOLS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ARM TOOLS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ARM TOOLS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ARM TOOLS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ARM TOOLS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, ARM TOOLS S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ARM TOOLS S.R.L.?

În anul 2025, ARM TOOLS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 788.074 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ARM TOOLS S.R.L.?

Firmoscop analizează ARM TOOLS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Suceava

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Suceava →

Mergi mai departe

Firme din Suceava

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.