Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › TWINS PRO SOLUTIONS SRL

TWINS PRO SOLUTIONS SRL

Înființată în 2015 · 11 ani vechime · Orş. Ştei
CUI 34551195 · J2015000815051
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TWINS PRO SOLUTIONS SRL
Cod fiscal (CIF) RO34551195
Nr. Reg. Comerțului J2015000815051
Sediu social Str. Poet Andrei Mureşanu nr. 7A, ap. 11, Orş. Ştei, jud. BIHOR, 415600
Telefon 0740279923

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

SIMIONESCU RAREŞ FLORENŢIU · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 22.05.2015
CAEN4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TWINS PRO SOLUTIONS SRL după CUI 34551195 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2025
739.413 lei
-41.0% vs 2024
Profit net 2025
59.218 lei
-93.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă8.0%
Față de sectorpeste 56% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 5.189 de firme din Comerț cu ridicata nespecializat care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 5,9%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 55% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.980 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2015: 75.886 lei20152016: 236.225 lei20162017: 347.666 lei20172018: 302.475 lei20182019: 575.333 lei20192020: 707.093 lei20202021: 774.236 lei20212022: 956.308 lei20222023: 1.450.078 lei20232024: 1.245.025 lei20242025: 739.413 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 739.413 lei 59.218 lei 2
2024 1.245.025 lei 843.419 lei 2
2023 1.450.078 lei 195.043 lei 2
2022 956.308 lei 101.851 lei 2
2021 774.236 lei 96.633 lei 2
2020 707.093 lei 129.974 lei 2
2019 575.333 lei 17.527 lei 2
2018 302.475 lei 24.939 lei 1
2017 347.666 lei 8.955 lei 1
2016 236.225 lei 8.016 lei 2
2015 75.886 lei 11.830 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2015–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 228 zile+112 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 304 zile+174 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 8,01%−59,73 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 52,75%+27,23 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,9×−2,02 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,12×+0,78 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 14,29%−58,58 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 6,75%−47,53 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 47,25%−27,23 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 369.707 lei−252.806 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,84× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,21×+2,62 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 87 zile−142 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 10,7%−227,68 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 500 din 4.860 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 2,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.517 din 8.200 firme active cu bilanț depus (CAEN 4690)
Vechime relativămai veche decât 47% dintre cele 12.910 firme active din sector
SectorCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TWINS PRO SOLUTIONS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TWINS PRO SOLUTIONS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru TWINS PRO SOLUTIONS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TWINS PRO SOLUTIONS SRL, cu sediul în Orş. Ştei, are codul unic de înregistrare (CUI) 34551195, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2015000815051. Firma a fost înființată la data de 22 mai 2015 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).

La ultima verificare, TWINS PRO SOLUTIONS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 739.413 lei și un rezultat net de 59.218 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TWINS PRO SOLUTIONS SRL?

TWINS PRO SOLUTIONS SRL (CUI 34551195) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TWINS PRO SOLUTIONS SRL în sectorul său?

TWINS PRO SOLUTIONS SRL ocupă locul 3.517 din 8.200 firme active cu bilanț depus în CAEN 4690 (Comerț cu ridicata nespecializat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TWINS PRO SOLUTIONS SRL față de firmele din același domeniu?

TWINS PRO SOLUTIONS SRL este mai veche decât 47% dintre cele 12.910 firme active cu CAEN 4690.

Este TWINS PRO SOLUTIONS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TWINS PRO SOLUTIONS SRL (CUI 34551195) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TWINS PRO SOLUTIONS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TWINS PRO SOLUTIONS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TWINS PRO SOLUTIONS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TWINS PRO SOLUTIONS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TWINS PRO SOLUTIONS SRL plătitoare de TVA?

Da, TWINS PRO SOLUTIONS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TWINS PRO SOLUTIONS SRL?

În anul 2025, TWINS PRO SOLUTIONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 739.413 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TWINS PRO SOLUTIONS SRL?

Firmoscop analizează TWINS PRO SOLUTIONS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.