Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › GAP TECHLAB SRL

GAP TECHLAB SRL

Înființată în 2015 · 11 ani vechime · Mun. Iaşi
CUI 34577616 · J22/949/2015
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GAP TECHLAB SRL
Cod fiscal (CIF) RO34577616
Nr. Reg. Comerțului J22/949/2015
Sediu social Bld. Dimitrie Cantemir nr. 7, et. 1, Mun. Iaşi, 700233

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

ROSANO ANTONIO · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 28.05.2015
CAEN7320 · Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GAP TECHLAB SRL după CUI 34577616 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 74/100
Cifră de afaceri 2025
3.542.877 lei
+64.0% vs 2024
Profit net 2025
-169.324 lei
+60.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-4.8%
Față de sectorpeste 9% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 719 de firme din Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 35,1%.

Mărime față de sector34 angajați · peste 97% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 725 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2015: 126.046 lei126K lei20152016: 308.264 lei308K lei20162017: 343.584 lei344K lei20172020: 1.861.824 lei1,9 mil. lei20202023: 2.782.595 lei2,8 mil. lei20232024: 2.164.588 lei2,2 mil. lei20242025: 3.542.877 lei3,5 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.542.877 lei -169.324 lei 34
2024 2.164.588 lei -432.495 lei 25
2023 2.782.595 lei -598.321 lei 32
2020 1.861.824 lei 134.624 lei 33
2017 343.584 lei -28.912 lei 10
2016 308.264 lei -22.322 lei 10
2015 126.046 lei 5.904 lei 5

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2015–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 49 zile−10 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 55 zile−46 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -4,78%+15,2 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 78,83%+24,46 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,27×−0,57 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,72×+2,54 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -133,54%+12,51 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -28,27%+39,2 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 21,17%−25,02 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 104.202 lei+17.618 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 5,92×+2,54 cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -4,55%+12,08 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

9,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 544 din 5.862 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 57 din 1.092 firme active cu bilanț depus (CAEN 7320)
Vechime relativămai veche decât 49% dintre cele 2.366 firme active din sector
SectorCAEN 7320 · Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GAP TECHLAB SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GAP TECHLAB SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru GAP TECHLAB SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GAP TECHLAB SRL, cu sediul în Mun. Iaşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 34577616, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J22/949/2015. Firma a fost înființată la data de 28 mai 2015 și are ca obiect principal de activitate Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice (CAEN 7320).

La ultima verificare, GAP TECHLAB SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.542.877 lei și un rezultat net de -169.324 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GAP TECHLAB SRL?

GAP TECHLAB SRL (CUI 34577616) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă GAP TECHLAB SRL în sectorul său?

GAP TECHLAB SRL ocupă locul 57 din 1.092 firme active cu bilanț depus în CAEN 7320 (Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GAP TECHLAB SRL față de firmele din același domeniu?

GAP TECHLAB SRL este mai veche decât 49% dintre cele 2.366 firme active cu CAEN 7320.

Este GAP TECHLAB SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare GAP TECHLAB SRL (CUI 34577616) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GAP TECHLAB SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GAP TECHLAB SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GAP TECHLAB SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GAP TECHLAB SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GAP TECHLAB SRL plătitoare de TVA?

Da, GAP TECHLAB SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GAP TECHLAB SRL?

În anul 2025, GAP TECHLAB SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.542.877 lei și un număr mediu de 34 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GAP TECHLAB SRL?

Firmoscop analizează GAP TECHLAB SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Marketing & Publicitate în Iași →

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.