Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › PMC CONSTRUCT INVEST CASE SRL

PMC CONSTRUCT INVEST CASE SRL

Înființată în 2015 · 11 ani vechime · Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa
CUI 34589670 · J35/1315/2015
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PMC CONSTRUCT INVEST CASE SRL
Cod fiscal (CIF) RO34589670
Nr. Reg. Comerțului J35/1315/2015
Sediu social Str. Tudor Vladimirescu nr. 78, Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa, jud. TIMIŞ, 307160
Telefon 0755746570

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

MARTON ZOLTAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 03.09.2020
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PMC CONSTRUCT INVEST CASE SRL după CUI 34589670 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
494.180 lei
-10.0% vs 2024
Profit net 2025
3.130 lei
+101.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.6%
Față de sectorpeste 24% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 66% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2015: 109.277 lei109K lei20152016: 32.165 lei32K lei20162020: 491.317 lei491K lei20202021: 1.047.450 lei1,0 mil. lei20212022: 4.124.135 lei4,1 mil. lei20222023: 1.112.642 lei1,1 mil. lei20232024: 548.052 lei548K lei20242025: 494.180 lei494K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 494.180 lei 3.130 lei 3
2024 548.052 lei -198.266 lei 5
2023 1.112.642 lei 304.942 lei 3
2022 4.124.135 lei 2.713.311 lei 2
2021 1.047.450 lei 479.578 lei 2
2020 491.317 lei 348.515 lei 0
2019 0 lei 0
2018 -3.367 lei 0
2017 -6.371 lei 0
2016 32.165 lei -18.103 lei 1
2015 109.277 lei 82.069 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2015–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 81 zile+22 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 212 zile+29 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,63%+36,81 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 18,89%+8,3 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,29×−4,15 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,23×+0,13 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 0,67%+22,04 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,54%+24,15 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 81,39%−29,11 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 164.727 lei+55.117 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,86×+0,21 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 117,58×−2.244,71 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 3 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,73%+28,21 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 6.908 din 32.081 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 60% dintre cele 67.207 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume24
Dintre care radiate (închise)10

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PMC CONSTRUCT INVEST CASE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PMC CONSTRUCT INVEST CASE SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PMC CONSTRUCT INVEST CASE SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PMC CONSTRUCT INVEST CASE SRL, cu sediul în Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 34589670, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J35/1315/2015. Firma a fost înființată la data de 2 iunie 2015 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, PMC CONSTRUCT INVEST CASE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 494.180 lei și un rezultat net de 3.130 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PMC CONSTRUCT INVEST CASE SRL?

PMC CONSTRUCT INVEST CASE SRL (CUI 34589670) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PMC CONSTRUCT INVEST CASE SRL în sectorul său?

PMC CONSTRUCT INVEST CASE SRL ocupă locul 6.908 din 32.081 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PMC CONSTRUCT INVEST CASE SRL față de firmele din același domeniu?

PMC CONSTRUCT INVEST CASE SRL este mai veche decât 60% dintre cele 67.207 firme active cu CAEN 4120.

Este PMC CONSTRUCT INVEST CASE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PMC CONSTRUCT INVEST CASE SRL (CUI 34589670) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PMC CONSTRUCT INVEST CASE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PMC CONSTRUCT INVEST CASE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PMC CONSTRUCT INVEST CASE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PMC CONSTRUCT INVEST CASE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PMC CONSTRUCT INVEST CASE SRL plătitoare de TVA?

Da, PMC CONSTRUCT INVEST CASE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PMC CONSTRUCT INVEST CASE SRL?

În anul 2025, PMC CONSTRUCT INVEST CASE SRL a raportat o cifră de afaceri de 494.180 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PMC CONSTRUCT INVEST CASE SRL?

Firmoscop analizează PMC CONSTRUCT INVEST CASE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Timiș →

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.