Sari la conținut
FirmoscopFirmeConstanța › EMSIMA INTERNATIONAL SRL

EMSIMA INTERNATIONAL SRL

Înființată în 2015 · 11 ani vechime · Mun. Constanţa
CUI 34634460 · J13/1238/2015
Fără probleme găsite Re-verificat · 6 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EMSIMA INTERNATIONAL SRL
Cod fiscal (CIF) RO34634460
Nr. Reg. Comerțului J13/1238/2015
Sediu social Str. Cuza Vodă nr. 13, bl. AC2, et. P, ap. 1, CAM.NR.2, Mun. Constanţa, 900659
Telefon 0722562444

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 6 septembrie 2026.

Reprezentanți

ISMĂILEANU SIMONA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 11.06.2015
CAEN4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 6 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 6 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 6 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 6 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 6 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 6 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EMSIMA INTERNATIONAL SRL după CUI 34634460 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2024
862.071 lei
-41.0% vs 2023
Profit net 2024
-19.124 lei
-103.9% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă-2.2%
Față de sectorpeste 33% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 4.038 de firme din Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 3,5%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 80% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.393 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital2.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2015: 215.317 lei215K lei20152016: 1.143.002 lei1,1 mil. lei20162017: 1.575.860 lei1,6 mil. lei20172018: 1.734.547 lei1,7 mil. lei20182019: 1.848.196 lei1,8 mil. lei20192020: 1.082.305 lei1,1 mil. lei20202021: 1.446.036 lei1,4 mil. lei20212022: 1.707.431 lei1,7 mil. lei20222023: 1.470.557 lei1,5 mil. lei20232024: 862.071 lei862K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 862.071 lei -19.124 lei 3
2023 1.470.557 lei 491.999 lei 5
2022 1.707.431 lei 168.908 lei 4
2021 1.446.036 lei 48.398 lei 4
2020 1.082.305 lei -273.038 lei 4
2019 1.848.196 lei 77.280 lei 5
2018 1.734.547 lei 83.651 lei 5
2017 1.575.860 lei 75.068 lei 5
2016 1.143.002 lei -79.574 lei 5
2015 215.317 lei -48.456 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2015–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 137 zile+45 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 186 zile+116 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -2,22%−35,68 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 68,77%+29,31 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,45×−1,08 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,2×+1,55 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -13%−99,23 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -4,06%−56,26 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 31,23%−29,31 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 287.357 lei−6.754 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,83×+0,27 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1.207,38×+1.204,27 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile−117 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,89%−40,03 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 207 din 1.277 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 8,6% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 805 din 8.886 firme active cu bilanț depus (CAEN 4771)
Vechime relativămai veche decât 45% dintre cele 18.549 firme active din sector
SectorCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EMSIMA INTERNATIONAL SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EMSIMA INTERNATIONAL SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru EMSIMA INTERNATIONAL SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

EMSIMA INTERNATIONAL SRL, cu sediul în Mun. Constanţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 34634460, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J13/1238/2015. Firma a fost înființată la data de 11 iunie 2015 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate (CAEN 4771).

La ultima verificare, EMSIMA INTERNATIONAL SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 862.071 lei și un rezultat net de -19.124 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 6 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EMSIMA INTERNATIONAL SRL?

EMSIMA INTERNATIONAL SRL (CUI 34634460) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 6 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă EMSIMA INTERNATIONAL SRL în sectorul său?

EMSIMA INTERNATIONAL SRL ocupă locul 805 din 8.886 firme active cu bilanț depus în CAEN 4771 (Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EMSIMA INTERNATIONAL SRL față de firmele din același domeniu?

EMSIMA INTERNATIONAL SRL este mai veche decât 45% dintre cele 18.549 firme active cu CAEN 4771.

Este EMSIMA INTERNATIONAL SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare EMSIMA INTERNATIONAL SRL (CUI 34634460) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este EMSIMA INTERNATIONAL SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EMSIMA INTERNATIONAL SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EMSIMA INTERNATIONAL SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EMSIMA INTERNATIONAL SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EMSIMA INTERNATIONAL SRL plătitoare de TVA?

Da, EMSIMA INTERNATIONAL SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EMSIMA INTERNATIONAL SRL?

În anul 2024, EMSIMA INTERNATIONAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 862.071 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EMSIMA INTERNATIONAL SRL?

Firmoscop analizează EMSIMA INTERNATIONAL SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Constanța →

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 6 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.