Sari la conținut
FirmoscopFirmeConstanța › RADU CONSTRUCT ALPIN SRL

RADU CONSTRUCT ALPIN SRL

Înființată în 2015 · 11 ani vechime · Mun. Mangalia
CUI 34635512 · J2015001246139
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RADU CONSTRUCT ALPIN SRL
Cod fiscal (CIF) RO34635512
Nr. Reg. Comerțului J2015001246139
Sediu social Str. Mihai Viteazu, bl. O14, sc. A, et. P, ap. 1, CAMERA 1, Mun. Mangalia, jud. CONSTANŢA, 905500
Telefon 0754012209

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

RADU ALEXANDRU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 11.06.2015
CAEN4324 · Alte lucrări de instalații pentru construcții
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RADU CONSTRUCT ALPIN SRL după CUI 34635512 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.524.914 lei
+18.0% vs 2024
Profit net 2025
242.832 lei
-49.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă15.9%
Față de sectorpeste 50% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 887 de firme din Alte lucrări de instalații pentru construcții care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 15,5%.

Datorii / capital3.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2015: 219.981 lei20152016: 210.716 lei20162017: 214.158 lei20172018: 528.717 lei20182019: 771.483 lei20192020: 1.223.186 lei20202021: 320.698 lei20212022: 789.623 lei20222023: 1.431.271 lei20232024: 1.294.112 lei20242025: 1.524.914 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.524.914 lei 242.832 lei
2024 1.294.112 lei 477.489 lei 5
2023 1.431.271 lei 276.180 lei 5
2022 789.623 lei 1.127 lei 6
2021 320.698 lei 8.056 lei 3
2020 1.223.186 lei 354.333 lei 5
2019 771.483 lei 225.172 lei 6
2018 528.717 lei 224.140 lei 2
2017 214.158 lei 85.511 lei
2016 210.716 lei 86.448 lei
2015 219.981 lei 68.367 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2015–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 193 zile−86 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 114 zile−195 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 15,92%−20,98 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 76%+19,23 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,32×−0,44 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,17×+1,86 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 95,19%+31,8 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 22,85%−4,55 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 24%−19,23 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,43×+0,69 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 23,91%−38,78 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 121 din 482 firme active cu bilanț depus (CAEN 4324)
Vechime relativămai veche decât 64% dintre cele 631 firme active din sector
SectorCAEN 4324 · Alte lucrări de instalații pentru construcții →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)3
Valoare totală (2026)59.214 lei

Cumpărători: MUNICIPIUL MANGALIA, SCOALA GIMNAZIALA NR 3 MANGALIA, SCOALA GIMNAZIALA GALA GALACTION

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume120
Dintre care în procedură de insolvență1
Dintre care radiate (închise)47

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RADU CONSTRUCT ALPIN SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RADU CONSTRUCT ALPIN SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru RADU CONSTRUCT ALPIN SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RADU CONSTRUCT ALPIN SRL, cu sediul în Mun. Mangalia, are codul unic de înregistrare (CUI) 34635512, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2015001246139. Firma a fost înființată la data de 11 iunie 2015 și are ca obiect principal de activitate Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN 4324).

La ultima verificare, RADU CONSTRUCT ALPIN SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.524.914 lei și un rezultat net de 242.832 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RADU CONSTRUCT ALPIN SRL?

RADU CONSTRUCT ALPIN SRL (CUI 34635512) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RADU CONSTRUCT ALPIN SRL în sectorul său?

RADU CONSTRUCT ALPIN SRL ocupă locul 121 din 482 firme active cu bilanț depus în CAEN 4324 (Alte lucrări de instalații pentru construcții), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RADU CONSTRUCT ALPIN SRL față de firmele din același domeniu?

RADU CONSTRUCT ALPIN SRL este mai veche decât 64% dintre cele 631 firme active cu CAEN 4324.

Este RADU CONSTRUCT ALPIN SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare RADU CONSTRUCT ALPIN SRL (CUI 34635512) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RADU CONSTRUCT ALPIN SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RADU CONSTRUCT ALPIN SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RADU CONSTRUCT ALPIN SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RADU CONSTRUCT ALPIN SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RADU CONSTRUCT ALPIN SRL plătitoare de TVA?

Da, RADU CONSTRUCT ALPIN SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RADU CONSTRUCT ALPIN SRL?

În anul 2025, RADU CONSTRUCT ALPIN SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.524.914 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RADU CONSTRUCT ALPIN SRL?

Firmoscop analizează RADU CONSTRUCT ALPIN SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.