Sari la conținut
FirmoscopFirmeBacău › MAGAZIN RĂZEŞI SRL

MAGAZIN RĂZEŞI SRL

Înființată în 2015 · 11 ani vechime · Sat Rusenii Răzeşi Com. Plopana
CUI 34722694 · J04/690/2015
Fără probleme găsite Re-verificat · 2 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MAGAZIN RĂZEŞI SRL
CUI 34722694
Nr. Reg. Comerțului J04/690/2015
Sediu social RUSENII RĂZEŞI nr. F.N., Sat Rusenii Răzeşi Com. Plopana, jud. BACĂU, 607446
Telefon 0744606428

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 2 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 01.07.2015
CAEN4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 2 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 2 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 2 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 2 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 2 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MAGAZIN RĂZEŞI SRL după CUI 34722694 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 89/100
Cifră de afaceri 2025
385.600 lei
+36.0% vs 2024
Profit net 2025
3.922 lei
-4.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.0%
Față de sectorpeste 39% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 8.918 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 32% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.701 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital5.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 1.982 lei1.982 lei20172018: 12.217 lei12K lei20182019: 26.672 lei27K lei20192020: 29.080 lei29K lei20202021: 43.129 lei43K lei20212022: 279.273 lei279K lei20222023: 247.542 lei248K lei20232024: 283.153 lei283K lei20242025: 385.600 lei386K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 385.600 lei 3.922 lei 1
2024 283.153 lei 4.112 lei 1
2023 247.542 lei 2.749 lei 1
2022 279.273 lei 24.255 lei 1
2021 43.129 lei 840 lei 0
2020 29.080 lei 875 lei 0
2019 26.672 lei 1.833 lei 0
2018 12.217 lei 1.046 lei 0
2017 1.982 lei -3.937 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 173 zile+6 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 5 zile+1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,02%−0,43 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 83,6%+3,41 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,2×−0,05 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 5,1×+1,05 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 10,93%−1,93 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,79%−0,76 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 16,4%−3,41 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 385.600 lei+102.447 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,76× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,92×+0,08 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 190 zile−9 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,45% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.150 din 6.692 firme active cu bilanț depus (CAEN 4719)
Vechime relativămai veche decât 29% dintre cele 15.012 firme active din sector
SectorCAEN 4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J4/690/2015 → J04/690/2015

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MAGAZIN RĂZEŞI SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MAGAZIN RĂZEŞI SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MAGAZIN RĂZEŞI SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MAGAZIN RĂZEŞI SRL, cu sediul în Sat Rusenii Răzeşi Com. Plopana, are codul unic de înregistrare (CUI) 34722694, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J04/690/2015. Firma a fost înființată la data de 1 iulie 2015 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4719).

La ultima verificare, MAGAZIN RĂZEŞI SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 385.600 lei și un rezultat net de 3.922 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 2 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MAGAZIN RĂZEŞI SRL?

MAGAZIN RĂZEŞI SRL (CUI 34722694) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 2 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MAGAZIN RĂZEŞI SRL în sectorul său?

MAGAZIN RĂZEŞI SRL ocupă locul 1.150 din 6.692 firme active cu bilanț depus în CAEN 4719 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MAGAZIN RĂZEŞI SRL față de firmele din același domeniu?

MAGAZIN RĂZEŞI SRL este mai veche decât 29% dintre cele 15.012 firme active cu CAEN 4719.

Este MAGAZIN RĂZEŞI SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MAGAZIN RĂZEŞI SRL (CUI 34722694) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MAGAZIN RĂZEŞI SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MAGAZIN RĂZEŞI SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MAGAZIN RĂZEŞI SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MAGAZIN RĂZEŞI SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MAGAZIN RĂZEŞI SRL plătitoare de TVA?

Nu, MAGAZIN RĂZEŞI SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MAGAZIN RĂZEŞI SRL?

În anul 2025, MAGAZIN RĂZEŞI SRL a raportat o cifră de afaceri de 385.600 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MAGAZIN RĂZEŞI SRL?

Firmoscop analizează MAGAZIN RĂZEŞI SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bacău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Bacău →

Mergi mai departe

Firme din Bacău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 2 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.