Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › GMC ENERGY ENGINEERING SRL

GMC ENERGY ENGINEERING SRL

Înființată în 2015 · 11 ani vechime · Sat Corbeanca Com. Corbeanca
CUI 34784719 · J2015002489230
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GMC ENERGY ENGINEERING SRL
Cod fiscal (CIF) RO34784719
Nr. Reg. Comerțului J2015002489230
Sediu social Str. Zborului nr. 4, Mansardă. Camera 5, Sat Corbeanca Com. Corbeanca, jud. ILFOV, 77065

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

STOIAN MIHNEA ALEXANDRU · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 16.07.2015
CAEN4643 · Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GMC ENERGY ENGINEERING SRL după CUI 34784719 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
3.016.324 lei
+54.0% vs 2024
Profit net 2025
360.443 lei
+382.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă11.9%
Față de sectorpeste 78% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 546 de firme din Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,8%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 48% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 553 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2015: 979.579 lei20152016: 2.630.829 lei20162017: 3.301.062 lei20172018: 2.838.473 lei20182019: 3.236.096 lei20192020: 2.618.771 lei20202021: 2.841.878 lei20212022: 3.530.325 lei20222023: 3.642.757 lei20232024: 1.956.898 lei20242025: 3.016.324 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.016.324 lei 360.443 lei 2
2024 1.956.898 lei 74.739 lei 2
2023 3.642.757 lei 1.499.003 lei 2
2022 3.530.325 lei 822.898 lei 3
2021 2.841.878 lei 482.841 lei 3
2020 2.618.771 lei 431.639 lei 3
2019 3.236.096 lei 410.073 lei 3
2018 2.838.473 lei 366.102 lei 3
2017 3.301.062 lei 360.910 lei 3
2016 2.630.829 lei 168.094 lei 3
2015 979.579 lei 8.340 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2015–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 297 zile−85 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 121 zile+14 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 11,95%+8,13 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 64,7%−1,45 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,55× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,83×−0,12 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 26,85%+19,75 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 9,51%+7,1 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 35,41%+1,46 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.508.162 lei+529.713 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,8×+0,17 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,14×+0,33 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 322 zile−131 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 14,97%+10,4 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 211 din 889 firme active cu bilanț depus (CAEN 4643)
Vechime relativămai veche decât 29% dintre cele 1.362 firme active din sector
SectorCAEN 4643 · Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GMC ENERGY ENGINEERING SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GMC ENERGY ENGINEERING SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru GMC ENERGY ENGINEERING SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GMC ENERGY ENGINEERING SRL, cu sediul în Sat Corbeanca Com. Corbeanca, are codul unic de înregistrare (CUI) 34784719, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2015002489230. Firma a fost înființată la data de 16 iulie 2015 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor (CAEN 4643).

La ultima verificare, GMC ENERGY ENGINEERING SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.016.324 lei și un rezultat net de 360.443 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GMC ENERGY ENGINEERING SRL?

GMC ENERGY ENGINEERING SRL (CUI 34784719) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă GMC ENERGY ENGINEERING SRL în sectorul său?

GMC ENERGY ENGINEERING SRL ocupă locul 211 din 889 firme active cu bilanț depus în CAEN 4643 (Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GMC ENERGY ENGINEERING SRL față de firmele din același domeniu?

GMC ENERGY ENGINEERING SRL este mai veche decât 29% dintre cele 1.362 firme active cu CAEN 4643.

Este GMC ENERGY ENGINEERING SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare GMC ENERGY ENGINEERING SRL (CUI 34784719) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GMC ENERGY ENGINEERING SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GMC ENERGY ENGINEERING SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GMC ENERGY ENGINEERING SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GMC ENERGY ENGINEERING SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GMC ENERGY ENGINEERING SRL plătitoare de TVA?

Da, GMC ENERGY ENGINEERING SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GMC ENERGY ENGINEERING SRL?

În anul 2025, GMC ENERGY ENGINEERING SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.016.324 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GMC ENERGY ENGINEERING SRL?

Firmoscop analizează GMC ENERGY ENGINEERING SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.