Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › RO CA-RS CONCEPT SRL

RO CA-RS CONCEPT SRL

Înființată în 2015 · 11 ani vechime · Mun. Târgu Mureş
CUI 34789171 · J2015000724263
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RO CA-RS CONCEPT SRL
CUI 34789171
Nr. Reg. Comerțului J2015000724263
Sediu social Str. Păşunii nr. 18, Mun. Târgu Mureş, 540343
Telefon 0771605024

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ANDRONE CRISTIAN · administratorȘUTEU REMUS · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 17.07.2015
CAEN9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RO CA-RS CONCEPT SRL după CUI 34789171 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
350.618 lei
+18.0% vs 2024
Profit net 2025
46.360 lei
-67.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă13.2%
Față de sectorpeste 71% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 11.761 de firme din Repararea și întreținerea autovehiculelor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,0%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 57% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 12.374 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2015: 16.410 lei20152016: 79.934 lei20162017: 117.736 lei20172018: 156.663 lei20182019: 288.118 lei20192020: 232.374 lei20202021: 297.159 lei20212022: 299.134 lei20222023: 299.130 lei20232024: 297.212 lei20242025: 350.618 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 350.618 lei 46.360 lei 2
2024 297.212 lei 142.916 lei 1
2023 299.130 lei 45.880 lei 3
2022 299.134 lei 91.052 lei 3
2021 297.159 lei 120.127 lei 2
2020 232.374 lei 65.358 lei 2
2019 288.118 lei 90.069 lei 2
2018 156.663 lei 28.633 lei 2
2017 117.736 lei 25.628 lei 1
2016 79.934 lei 30.196 lei 1
2015 16.410 lei 270 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2015–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 212 zile−262 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1 zi creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 13,22%−34,87 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 22,87%−14,73 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,37×+1,71 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,3×−0,3 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 6,75%−15,57 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 5,21%−8,72 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 77,13%+14,73 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 175.309 lei−121.903 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,39×+0,1 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 11,01×+2,42 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 33 zile−9 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 17,37%−78,57 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.923 din 9.914 firme active cu bilanț depus (CAEN 9531)
Vechime relativămai veche decât 72% dintre cele 16.041 firme active din sector
SectorCAEN 9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)5
Valoare totală (2025–2026)3.732 lei

Cumpărători: INSTITUTIA PREFECTULUI - JUDETUL MURES, DIRECTIA JUDETEANA DE STATISTICA MURES

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RO CA-RS CONCEPT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RO CA-RS CONCEPT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru RO CA-RS CONCEPT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RO CA-RS CONCEPT SRL, cu sediul în Mun. Târgu Mureş, are codul unic de înregistrare (CUI) 34789171, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2015000724263. Firma a fost înființată la data de 17 iulie 2015 și are ca obiect principal de activitate Repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN 9531).

La ultima verificare, RO CA-RS CONCEPT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 350.618 lei și un rezultat net de 46.360 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RO CA-RS CONCEPT SRL?

RO CA-RS CONCEPT SRL (CUI 34789171) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RO CA-RS CONCEPT SRL în sectorul său?

RO CA-RS CONCEPT SRL ocupă locul 3.923 din 9.914 firme active cu bilanț depus în CAEN 9531 (Repararea și întreținerea autovehiculelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RO CA-RS CONCEPT SRL față de firmele din același domeniu?

RO CA-RS CONCEPT SRL este mai veche decât 72% dintre cele 16.041 firme active cu CAEN 9531.

Este RO CA-RS CONCEPT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare RO CA-RS CONCEPT SRL (CUI 34789171) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RO CA-RS CONCEPT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RO CA-RS CONCEPT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RO CA-RS CONCEPT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RO CA-RS CONCEPT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RO CA-RS CONCEPT SRL plătitoare de TVA?

Nu, RO CA-RS CONCEPT SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RO CA-RS CONCEPT SRL?

În anul 2025, RO CA-RS CONCEPT SRL a raportat o cifră de afaceri de 350.618 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RO CA-RS CONCEPT SRL?

Firmoscop analizează RO CA-RS CONCEPT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.